Drożej w Zielonce!

Drożej w Zielonce!

Wszystko wskazuje na to, że władze Zielonki będą musiały podnieść mieszkańcom opłaty za odbiór odpadów. Jak wynika bowiem z ofert złożonych w przetargu na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Miasta Zielonka na okres od 1 kwietnia 2019 r. do 31 marca 2020 r., najniższa z kwot wyniosła ponad 4 mln zł!

W przetargu wpłynęły 3 oferty:

 1. Firma „Byś” – 4,03 mln zł,
 2. Firma Jurant – 4,30 mln zł,
 3. MZO Wołomin – 5,5 mln zł (dotychczasowy wykonawca).

To szokuje, zważywszy na fakt, że na realizację zadania Urząd Miasta Zielonka zabezpieczył w budżecie 2,028 mln zł. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

(9) Comments

 1. Magda

  MZO Wołomin najdroższe? Czyli w Wołominie można byłoby nie podnosić opłat prawie o 100%!? MZO doi mieszkańców Wołomina? Brawo Radwan!

 2. Marek

  Bo w Wołominie masz wysypisko i takie niedogodności powinny być zrekompensowane przez MZO Wołomin w postaci niższej ceny. Poza tym ceny przetargu pokazały, że MZO Wołomin jest najdroższym rozwiązaniem...

   1. ada

    Dwa razy niższa od której? Czy dlatego, że w 'Ameryce biją murzynów' mamy milczeć gdy ktoś nas szarpie? Za wołomińskie śmieci i nowe ceny już dawno Radwan z prezesem powinni ponieść odpowiedzialność.

 3. kkkk

  Wg. ustawy śmieci są własnościa gminy i ona ma je sprzatnąć i jeszcze na tym za5robić ,a mieszkańcy nie powinni za to nic płacić.

 4. Jurek

  Czyli co oferta MZO jest o jakieś 2 miliony zawyżona.Teraz wiemy skąd te 13 zł od osoby...Jak to jest, że nasza spółka z własnym wysypiskiem łupi nas po kieszeniach.Ktoś jednak na to pozwolił.

 5. marek

  a kto wie ile jest mieszkańców zielonki ? stare dane mówią o 16.500 - w 2013 rokku a jak podzielimy 4.000.000 na 17.000 osób /12 miesięcy wychodzi 19 pln - a chyba osób przybyło w zielonce przez ostatnie 6 lat ? kto zarabia na tym ?????????????????

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *