Ma być nowocześnie i ekologicznie

1

Budowa nowej oczyszczalni ścieków jest jednym z inwestycyjnych priorytetów gminy Tłuszcz. Dwa tygodnie temu poznaliśmy kilka koncepcji budowy oczyszczalni, która zlokalizowana będzie w miejscowości Jasienica. (…)

Zaprezentowano także trzy warianty tej inwestycji. – Gmina wykupiła już grunty, które posłużą pod budowę tego obiektu. Oczyszczalnia powstanie na działce, która znajduje się w Jasienicy. Odległość od najbliższych budynków jest w granicach 300-400 metrów, a wokół jest las, więc biorąc pod uwagę ewentualną uciążliwość zapachową jest to miejsce idealne. Warianty, które zaprojektowaliśmy zakładają, że obiekt będzie w maksymalny sposób zhermetyzowany i zastosowane zostaną biofiltry. Zatem oddziaływanie oczyszczalni będzie kończyło się na terenie tego obiektu. Nieprzyjemne zapachy nie będą wychodziły poza ogrodzenie oczyszczalni. Po jednej stronie działki zaprojektowaliśmy także miejsce dla paneli fotowoltaicznych – powiedział Andrzej Rutkowski, który zajmował się tworzeniem projektów oczyszczalni. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

1 KOMENTARZ

  1. Wykupiła wszystkie grunty? Ciekawe…znam przynajmniej 3 osoby które nie zgodziły się na żenująco niskie stawki proponowane przez gminę i na pewno nie sprzedały tych gruntów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj