Boisko w Majdanie: To mieszkańcy mieli rację

22

Jak przyznała naczelnik inwestycji wołomińskiego ratusza, po przeprowadzonej kontroli rzeczoznawcy, okazało się jednak, że wykonawca boiska w Majdanie nie położył warstwy czarnoziemu. To przeczy wcześniejszym zapewnieniom władz Wołomina, że inwestycja została wykonana prawidłowo, a winę za niewyrośnięcie trawy na boisku ponoszą mieszkańcy.

Przypomnijmy: W 2018 roku władze Wołomina sprzeczały się z przedstawicielami wsi Mostówka, Cięciwa i Majdan, przekonując, że porażka, jaką okazała się budowa boiska w Majdanie to wina mieszkańców. Jak wykrzykiwała na komisji wiceburmistrz, mieli oni podlewać wschodzącą trawę, a widocznie tego nie rozbili, skoro nie urosła. Ówczesna wiceburmistrz Wołomina Edyta Zbieć oraz naczelnik inwestycji Bożena Kucharczyk zapewniały, że przy budowie boiska piach był zmieszany z ziemią cyt. „w specjalnej mieszance”, która powoduje wzrost trawy. Uwierzyły na słowo wykonawcy, i pomimo tego, że sołtys Majdanu nie podpisała się pod protokołem odbioru, wytykając liczne nieprawidłowości (np. boisko było mniejsze niż zakładano w projekcie), pieniądze wykonawcy zostały zapłacone, a inwestycja odebrana. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

22 KOMENTARZE

 1. Jednak sołtys Mostówki i okoliczni mieszkańcy mieli rację, że odstawiona została fuszerką. I co na to teraz” eksperci” z Urzędu?Co na to teraz nowy dyrektor Osiru? Chyba im troszkę głupio. Tak oto gospodaruje się naszymi pieniędzmi

  • Elżunia jest niewinna

   Podatki o 100 % to nie ona chce podnosić
   Opłaty za śmieci o 100% to nie ona chce podnosić
   Opłaty z ciepłowni to nie ona chce podnosić
   Wadliwe inwestycje to nie ona robi
   Zły budżet odrzucony przez RIO to nie ona tworzyła
   Obcięcie dopłat dla maluchów to nie ona
   Smród z wysypiska to nie ona przecież po co tam coś robić niech cuchnie
   Ciężarówki w nocy co jechały na wysypisko nam zwozić odpady to nie ona

   A teraz Elżunia da wam kawałek ciastka na placyku i się cieszta. Dostaniecie przez marketingowca napisany piękny list od Eli, że Wołomin jest na drodze do rozwoju i jest wspaniale w Wołominie a skoro jest wspaniale to PŁAĆ MIESZKAŃCU WIĘCEJ i buziaczki i Ela was kocha i was skonsultuje to sobie pogadacie.

   Siema nara buzia pa

 2. Ciekawe. co do powiedzenia ma dawna Vice Zbieć E to kolejne przykłady niegospodarności,dlaczego nikt nie wyciąga żadnych wniosków, chyba to ona odpowiada za odbiory wykonamych prac zgodnie z projektem,

 3. Za swoje słowa p.Zbiec powinna przeprosić i wspólnie z wszystkimi odpowiedzialnymi np. twórca projektu o ile był, inspektorem nadzoru, naczelnikiem wydziału odpowiedzialnego za wykonawstwo oraz firma wykonujaca, wspólnie i solidarnie zwrócic nakłady wraz z naleznymi odsetkami.

 4. to nieważne wszystko jest! Z rzeczy ważnych: pójdzie kosztorys robót, pójdzie przetarg pójdzie pajda – bo boisko ma być- i wszyscy bedą zadowoleni. no to o. co chodzi?

 5. Zibi, odczep się od p. Zbieć. W Kobyłce jako Burmistrz odnosi spektakularne sukcesy., będzie taxi dla starszych potrzebujących mieszkańców i w telewizorze mówiła że sama maleje do zbiornika

  • Nic mi do tego niech nawet uruchomi lektyki , ryksze, godole po uprzednim wybudowaniu kanałów. Jes sprawa z boiskiem w majdanie i to co zostało powiedziane, a za słowa jak i czyny trzeba brac odpowiedzialność- wtedy wszystko bedzie jasniejsze, wiarygodne,i odpowiedzialne.

 6. Ewidentnie wina wykonawcy…
  Z ciekawości zapytam się czy Ten wykonawca wygrał przetarg/konkurs z powodu nienawiści do PiSu?

 7. Ewidentna fuszerka…ciekawe o ilu jeszcze się dowiemy..przed nami 5 lat wspaniałych rządów grupy niesamowitych fachowców, którzy znają się na wszystkim…i to najlepiej!
  Ludzie przeczytają w Wieściach, pokręcą głowami nad swoimi głupimi wyborami i co..? i nic…
  W Kobyłce emeryci to choć samochodem pojeżdżą…dopóki benzyna w baku się nie skończy..a nasi wołomińscy mogą na ławkach sobie posiedzieć jak ich nogi rozbolą..a mieli mieć tak pięknie!

 8. Powstrzymał bym się z tymi ocenami. Jeden rzeczoznawca oceni tak a pięciu innych że było dobrze. Warto zasięgnąć opinii dwu niezależnych rzeczoznawców.

 9. A gdzie inspektor który „odebrał” warstwę humusu i podpisał się pod tym?
  To on odpowiada – on powinien zapłacić za naprawę

 10. Boże chroń Kobyłkę, to już kolejna inwestycja odebrana przez E. Zbieć która jest do naprawy może Wieści napiszą dwa zdania o rozbiórce basenu i internecie

 11. @zadowolony przecież burmistrz Ela o wszystkim wie i przyklepywała to więc o co chodzi? Lansik do telewizji i pozy wygibasy Elunia robiła z firmą od rozbiórki basenu niby po co? .Trąbią że dama szykuje się na jesień do kampanii bo chce zwiewać z Wołomina i dobry pijar potrzebny a tu same wtopy wychodzą.

 12. Roboty odbierała Vice E, Zbieć więc to chyba ona odpowiada za kolejne przymykanie oka przy odbiorach, zobaczymy jak będzie działała na nowym froncje, na terenie sąsiedniej Kobyłki, ponoć już zaczyna kręcić,, lody,, będzie miała pole do popisu

 13. Zastanawiające dlaczego Zbiećiowa dostała najwyższe z możliwych wynagrodzenie, w Wołominie uwaliła tyle inwestycji, Kobyłkowscy radni dajcie jej najniższe, niech ma motywację do lepszej pracy dla dobra Kobyłki, odnoszę wrażenie iż najbardziej paląco sprawą dla miasta jest rewitalizacja dzisięcioletniego Peugeot 407

 14. Zbieć juz na szybko bez przetargu wybrała firmę do audytu w UM Kobyłka. Ciekawe dlaczego? Czyżby juz wiedział co ma wykryć? Co na to urząd zamówień publicznych i prokurator?

 15. Fajną sobie z Wieści szczujnię zrobiliście coś na wzór reżimowej TVPis 🙂 Najwięcej widzę szczekają ci co w wyborach dostali najmniej głosów pomimo bogatego sponsora biznesmena 🙂 Ni chja nic się nie nauczyliście buahahahha. Ujadajcie tak jeszcze 5 lat auuuu. Miód na uszy.

  • Nie przesadzaj, Sowa, obiektywnie to tu nie jest, ale nie wszyscy muszą być z władz zadowoleni. Lepiej byś, Sowo, zwróciła uwagę na miałkość tej informacji, bo nie wiadomo, kto to jest ten rzeczoznawca, od czego i z jakimi uprawnieniami, i na podstawie czego dokonał cytowanych konstatacji, gdzie był błąd, kto dopuścił projekt, kto dokonał odbioru i na jakiej podstawie, i czy ktoś przekroczył swoje uprawnienia, czy je miał, czy ich nie miał. Takie łykanie każdej wiadomości na wiarę do niczego nie prowadzi…

   • Zgadzam się z Tobą. Jednak to ujadanie jest na pokaz w ogóle bez treści. Cześć naprawdę nie może się pogodzić, że nikt ich nie chce i dostali śmiesznie niski wynik w wyborach. Teraz to sobie kompensują.

   • Sowa, to nie były normalne wybory i nie było głosowania na najlepszych, ale przeciwko odbieranym jako najgorsi. Wynik wyborów jest raczej przypadkowy, co potwierdzają wypowiedzi niektórych radnych podczas obrad, infantylne, nierzeczowe, niemerytoryczne. Ale wróćmy do boiska: obiektu budowlanego, co powinien mieć i projekt, i dokumentację wykonawczą i powykonawczą, a gdzie ona jest i kto jest jej autorem, jakie ma uprawnienia – to jest istotne. Niby PLN 100 000,00 to nie jest duża suma, ale budżet obywatelski wykorzystany, ale pożytku oczekiwanego – nie ma, za to jest polowanie na czarownice, bo niby wszyscy chcą wyjaśnienia sprawy, ale jakoś nikt palcem w tę stronę nie kiwnął. Taka paplanina bez większego sensu, żeby tylko ludzie słyszeli, że się mówi… Para w gwizdek!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj