Majdan: Koniec marzeń o domu kultury

4

W najnowszym projekcie wołomińskiej Wieloletniej Prognozy Finansowej nie ma już zarezerwowanych środków, które miałyby pokryć budowę Wiejskiego Centrum Kultury i Sportu w Majdanie. Choć w jeszcze kilka miesięcy temu władze Wołomina zapewniały, że inwestycja za ok. 3 mln zł powstanie, w tej chwili przyznają, że z zapowiadanych inwestycji wybudowany zostanie plac zabaw.

Jak czytamy w piśmie do sołtys Majdanu, przekazanego jej w 2018 r. w WPF w dziale „Utworzenie Wiejskiego Centrum Kultury i Sportu w Majdanie – wsparcie inwestycji w tworzenie, ulepszanie i rozwijanie podstawowych usług lokalnych dla ludności, w tym rekreacji, kultury i powiązanej infrastruktury” zarezerwowanych zostanie: w 2020 r.- 1150000 zł, a w 2021- 1000000 zł. Realizacja budowy miała przypaść na lata 2020-21. Teraz okazuje się, że na inwestycję przeznaczono… 746 000 zł, a władze obiecują wybudować w Majdanie ogólnodostępny plac zabaw.

Temat poruszono na sesji, gdzie naczelnik wydziału inwestycji poinformowała radnych i sołtys, że w2018 r. wykonana została analiza opłacalności rozbudowy istniejących budynku i program funkcjonalno-użytkowy. – Wynika z niego, że ten obiekt, zwłaszcza ten niski, nie kwalifikują się do jakiejkolwiek rozbudowy. Podobnie pod wielkim znakiem zapytania jest ten duży budynek, ponieważ nakłady na niego byłyby nieproporcjonalne do efektu. Czyli na dobrą sprawę powinno się te budynki rozebrać – przyznała szczerze naczelnik. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

4 KOMENTARZE

  1. W rozbiórkach budynków gmina ma wprawę co widać było na przykładzie basenu. A place zabaw….o to im wychodzi najlepiej. Strach pomyśleć co tam by powstało jakby mieli zmodernizować ten budynek na Dom Kultury.Boisko już tam zrobili, że grać na nim nie można.

  2. Skoro mieszkańcy nie wybrali do Rady Miasta prezes OSP Majdan, startującej z drużyny E.Radwan, to mogą zapomnieć o jakichkolwiek inwestycjach w tej wsi. Tak samo w Ossowie.

  3. Od jakiegoś czasu obserwuje jak miasto inwestuje na wsiach. Z niby- nie wiadomych względów najwięcej inwestycji robi sie na Zagościńcu i Duczkach: drogi media parki dla dzieci itp. Z niewiadomych – niby- przyczyn mniej lub dużo mniej robi sie w Czarnej Jankowie w Ossowie- gdzie ustanowiło sie tylko dojną krowe na ossowskich polach zza której wystaje krawat jakiegoś dyrektorzyny. W Majdanie Leśniakowiźnie czy Cięciwie- nic sie nie robi – kompletnie. Jak wieśniaki zaszczekają – to rzuca sie im jakiś ochłap dla uspokojenia i tyle. Jednak rozwoju dla ludzi- tam nie ma. Nie każdy ma lub miał poprostu byłego burmistrza czy radnego na ulicy.
    Dla miejsca o którym piszecie najwłaściwszy byłby gabinet z internistą i paroma specjalistami- nawet aplikantami z AM. To by odciążyło miejskie przychodnie i wsiowe by mieli wymierny pożytek. Bo do domu kultury- chory nie przyjdzie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj