Ktoś tu kręci…

Ktoś tu kręci…

O pomyśle budowy nowej, Powiatowej Komendy Policji na terenie gminy Wołomin, pisaliśmy już dawno. O ile początkowo wszyscy byli zwolennikami tej sami inicjatywy, to dziś już wiadomo, że gmina wycofuje się rakiem z pomysłu przekazania działki przy ulicy Zielonej. (…)

Nie trudno doszukiwać się ewentualnych przyczyn zmiany decyzji samorządu wołomińskiego (kłopoty z budżetem, czy konieczności sprzedaży trenów inwestycyjnych), ale bardzo trudno zrozumieć, że jeszcze w grudniu władze Wołomina publicznie zapewniały iż to policja nie chce wspomnianej działki.

Cyt. artykułu WP z grudniowej sesji RM: „ – Lwią część tych wpływów stanowi sprzedaż nieruchomości przy ul. Zielonej/Legionów. Tam jest obszar bardzo duży, ok. 2,7 ha i to jest niemalże połowa tych wpływów – wyjaśnił radnym (wiceburmistrz Szymanowski). Burmistrz dodał, że teren ten miał być sprzedany pod program Mieszkanie +, ale Polacy nie są nim zainteresowani. Miał być też oddany pod budowę komendy policji, ale nie ma w tym temacie żadnego zainteresowania policji”.

Ciężko więc ukryć zaskoczenie słysząc to, co podczas powiatowej sesji Rady Powiatu ogłosił komendant powiatowej policji. Zdanie te padły podczas składania rocznego sprawozdania z działalności kierowanej przez niego komendy. Ze słów Komendanta Powiatowego Policji młodszego inspektora Marka Ujazdy jasno wynikało, że składane zapewnienia dotyczące lokalizacji budowy komendy są nieaktualne, bo… to Wołomin wycofał się z deklaracji. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

(3) Comments

  1. Jan

    co to znaczy że Polacy nie sa zainteresowani projektem Mieszkanie +?????? Halo, co za bzdury opowiada ten wiceburmistrz?? Na jakiej podstawie tak twierdzi????????

  2. ko

    kolejne jej kłamstewko.... Winę zwaliła na komendanta, a terenik pod lasem pójdzie dla dewelopera

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *