Radzymin. Śmieci „po wodzie”

Radzymin. Śmieci „po wodzie”

Pośród ponad dwudziestu punktów obrad sesji Rady Miejskiej w  Radzyminie, znalazł się jeden, który na długo przed terminem spotkania wzbudzał emocje większości mieszkańców. Nic w tym dziwnego, bowiem decyzja dotyczyła konieczności podjęcia uchwały o wyborze metody ustalenia opłaty za zagospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia jej opłaty. Wiadomo, że wszyscy zapłacą znacznie więcej, ale będzie sprawiedliwiej.

– Dziś przychodzi nam podjąć trudną decyzję. Postarajmy się by była ona jak najbardziej korzystna dla mieszkańców, choć wiem, że o korzyściach wynikających z podwyżki opłat dla obywatela, raczej trudno mówić. Namawiam do merytorycznej dyskusji i właściwego pochylenia się nad tematem. Wiem, że nie ma dobrego wyboru, nie znajdziemy „złotego środka”. Dokonajmy wyboru, który będzie najmniej dotkliwy dla gospodarstw domowych i mieszkańców gminy. Szukajmy rozwiązań, które w przyszłości złagodzą skutki podwyżki – mówił przewodniczący Rady Piotr Rembelski, wprowadzając do najdłuższej tego dnia dyskusji. – Zmiana systemy naliczanie opłat, propozycja stosowanie według zużycia wody, wydaje się metodą najbardziej uczciwą. Jest ona gwarantem najniższej podwyżki dla mieszkańców – kontynuował przeciągając wzrokiem po sali. – Praca w samorządzie, to nie tylko chwile przyjemności czy podejmowanie łatwych decyzji. Samorząd to także walka o właściwe wybory, czasem niezwykle trudne, takie jak dziś. Miejmy świadomość, że wprowadzamy podwyżkę dla nas wszystkich, nie tylko anonimowych mieszkańców, ale naszych rodzin, kolegów, sąsiadów i nas samych. Apeluje o rozwagę i rozsądne decyzje – mówił przewodniczący Rembelski, rozpoczynając kilkugodzinną dyskusję radnych.(…)

Więcej na łamach Wieści.

 

(2) Comments

  1. Dąbróweckie smieci

    W gminie Dąbrówka najdroższe śmieci . 50 zł od głowy . Wybrana oferta nie zapewnia pojemników , lecz worki , wydzielane jak skarb, a za to segregacja śmieci jak w Szwajcarii , mycie butelek , zdejmowanie nakrętek , pomylisz worki i włożysz nie ten papier , nie odbiorą . Ale za taką wysoką kasę to i jakość odbioru wysoka . Co chcieliśta to mata , powiedział mi znajomy .

  2. Ewelina

    Dostałam podwyżkę za śmieci że 150 zł do 600zl to ŻART na działce przebywam od czerwca do sierpnia w weekendy jestem załamana za co mam tyle płacić Co robić????

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *