Za to płacą wołominiacy

33

Przejrzeliśmy umowy, które z wykonawcami zawiera gmina Wołomin. W ostatnich miesiącach władze Wołomina wydały pieniądze na wiele inicjatyw, które budzą mieszane uczucia mieszkańców. Co ciekawe, wśród osób nagradzanych finansowo za usługi wykonywane dla gminy znajdziemy nazwiska tych, którzy bardzo aktywnie włączają się na forach społecznościowych w krytykowanie pytań i działań opozycji.

Oto subiektywny przegląd tego, na co natrafiliśmy w opublikowanym w BIP wołomińskiego urzędu:

Zaprojektowanie i wykonanie dwóch murali na terenie Gminy Wołomin (maj-sierpień 2018 r.) – kwota 66 420,00 zł

Domalowanie do zaplanowanego muralu fragmentu stylistycznie przygotowującego ścianę pod planowany neon na budynku MDK – 10 000,00 zł

Kompleksowy nadzór inwestorski we wszystkich branżach, na roboty budowlane zagospodarowania terenu działki położonej w Wołominie przy ul. Sikorskiego, polegające na budowie obiektów małej architektury i wykonania nasadzeń zieleni niskiej i wysokiej – 11 070,00 zł (sierpień-wrzesień 2018 r.)

Przeprowadzenie konsultacji społecznych, opracowanie koncepcji oraz zagospodarowanie we współpracy z mieszkańcami podwórka w ramach akcji „Wołomin Odnowa: wsparcie projektów lokalnych” – 25 000,00 zł (wrzesień-październik 2018 r.)

Sprzedaż i montaż metalowej konstrukcji pod ekran typu LED wraz z montażem na elewacji Urzędu Miejskiego w Wołominie oraz wynajem ekranu LED- do 43 050,00 zł

Wykonanie projektu graficznego katalogu, krzyżówek i rebusów oraz kolorowanek dla dzieci promujących Park przy Muzeum im. Zofii i Wacława Nałkowskich w Wołominie – 11 685,00 zł wrzesień 2018 r.

Wykonanie katalogów, krzyżówek i rebusów oraz kolorowanek dla dzieci promujących projekt pn. „Budowa parku przy Muzeum im. Zofii i Wacława Nałkowskich w Wołominie” – 21 000,00 zł (październik 2018 r.) (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

33 KOMENTARZE

 1. Pomódlmy się.
  Boże spraw, aby pani Elżbieta Radwan nie okłamywała już więcej mieszkańców.
  -Wysłuchaj nas Panie.
  Boże daj zrowie i siłę seniorce, aby Jej organizm poradził sobie z wewnętrzną walką.
  -Wysłuchaj nas Panie.
  Spraw Panie , aby Pani burmistrz nie zwariowała.
  AMEN

 2. moim zdaniem Wołomin potrzebuje jeszcze ledową rzeźbę żyrafy, cena nie gra roli. Nie inwestujemy w oświatę, bo ona nam się nie zwróci. Ledowa żyrafa jest tym co definiuje wołomińskie społeczeństwo

 3. ale kasy nie ma w budżecie, bo podobno PiS każe dać podwyżki nauczycielom…dodatki motywacyjne obcięte, ogrzewanie przykręcone, czekamy na nowe torty na patelni

 4. Wieść gminna niesie, że Elżbieta Radwan będzie startować na posła to po co ma przejmować się problemami Wołomina!?

 5. A propos na co nie wydaje się pieniędzy w Wołominie (a powinno bo obiecał Radwanowa):
  po aferze na Absurdalnym Wołominie odnosnie ulicy Oleńki w centrum Wołomina którą nie da się przejechać po zimie dzisiaj w trybie ekspresowym pojawiły się maszyny które naprawiają drogę. Zgodnie z przepisami gmina ma obowiązek naprawić droge i łaski nie robi ale burmistrzowa i K.Cudny „pokazują” jaką to mają moc sprawczą…Swoją droga ulica miała być zrobiona kompletnie w 2018 roku ale wypadła z planu bo nie było szans skończyć jej przed wyborami, w 2019 kicha z budżetem więc nie będzie robiona. Jest w planie na 2020. Mieszkańcy nie darują tego burmistrzowej jeśli ulica wypadnie w 2020……….

 6. no jaja jak berety! Pani Burmistrz Radwan to się nam zapisze w Wołominie …na murach kolorowymi obrazkami na rozpadających się kamienicach!!
  teraz będą malować wszystkich radnych z Pozytywnego i współpracowników burmiszcz…
  kto następny na mural może ..Cudny… jakiś

 7. Aż krew człowieka zalewa na jaki głupoty Gmina wydaje pieniądze. A teraz płaczą, że pieniędzy nie ma. Ale mi ciśnienie podnieśli.

 8. Gruby chajs w błoto – Pani Burmistrz. Przypomina malowanie trawy na zielono na jednostce zimą przed przyjazdem generalicji, albo kupno gruchota od handlarza co go z trzech części z rajchu przywlekł do stodoły i scheftował szpachlą.
  Ogólnie- powiedzieć : słabe – to komplement. Zamiast pakować kase w promocje powiatu tworzyć miejsca pod firmy dla przedsiębiorców – cała para w gwizdek. I co dało malowanie brudnych zagrzybiałych ścian w centrumje wołmina pod chwytliwą akcją rewitalizacji????
  – nic.
  Była nendza i dziś jest w tym powiecie nie mniejsza. A wystarczy zajrzeć za miedze by zobaczyć co sie dzieje w innych powiatach. TU- żadnego ruchu w temacie produkcja, iinfrastruktura i komunikacja.
  Dlatego mam pomysł na mural: proponuje na wjeździe namalować sedes po grubszej robocie z widocznym ” tematem ” w środku. Albo prościej- samą kupę na pół bloku. I ludzie będą wiedzieć – dokąd zmierzają. A nawiązanie do prawdy historii i przyszłości- będzie rzeczowe i prawdziwe.

 9. A gdyby ktoś miał złudzenia – że tak nie jest- proponuje popołudniowy wypad na basen – do męskiej szatni. Syf jak w gujańskim anclu. Zastanawiam sie czy nie brać do torby worka niegaszonego wapna- zawsze coś odkazi wybije te pasorzyty i grzyb. Gratulacje – za czystość.

  • dookoła nie mają wysypiska śmieci a my ten odór musimy znosić. Spółka chyba zbyt wielu kontrahentów nie pozyskała??? Czyli co Wołominiacy będą tą dojną krową???
   Burmistrz z Radzymina mówił o Wołominie że musimy najpierw zawieść nasze śmieci na ripok a póżniej coś tam nam zwiozą… kota w worku???
   burmistrzowa wciskała że RIPOK się nie opłaca a teraz się okazuje że się opłaca tym co ruszyli głową???

 10. podobno projekt krzyżówek zrobili wysokiej klasy specjaliści od przekopywania ogrodów – tak piszą na fb…
  12 tys za sam projekt bez druku. Bombastycznie!

  takie wydatki na 5 minut przed wyborami zostały pchnięte… lampka się zapala ?

 11. ej „Pycha władz” a ty z PiSu jesteś, że tak krytykujesz i rzucasz kłody pod nogi jedynej na Ziemi Wołomińskiej walczącej z Kaczorem ?

 12. Niech Elza walczy z kaczorem żeby wszystkim odebrali te pińćsetki! Po to w czarnych marszach latała żeby się pltformersom i komusze przypodobać. Za to każdemu trzeba zrobić krzyżóweczkę z radosną facjatą jedynej słusznie obranej i dzieci w przedszkolu uczyć gdzie macać się mają??? A rodzicowi żadnych praw???

 13. Tow. Igor właśnie zaprezentował wszystkim jak się chędoży frajerów. Przepis jest prosty:
  na zajmowanym stołku kręci się lody jak tylko się da, można ewentualnie rządzić jak niepełnosprawny umysłowo . W razie krytyki rzuca się hasło walki z mitycznym 'kaczorem’. Na to hasło oporni frajerzy wracają grzecznie do pozycji łokciowo-kolanowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj