Nie będzie darmowej sterylizacji

2

Gmina Wołomin nie podpisała umowy z firmą, świadczącą usługę darmowej sterylizacji zwierząt. Oferta, która najlepiej spełniała kryteria gminy znacznie przewyższyła zarezerwowaną na ten cel kwotę. Radna opozycji zastanawia się, po co władze Wołomina jako kryterium ustaliły konieczność prowadzenia usługi 24 godziny na dobę.
– W Gminie Wołomin sterylizacji zwierząt jak nie było, tak nie ma! I mając na uwadze fakt, że kolejny raz w postępowaniu dotyczącym tej kwestii, kryterium przy wyborze lecznicy obsługującej jest „dostępność dla mieszkańców” przypuszczam, że nadal nie będzie. Za to bezpańskich kotów będzie za chwilę zatrzęsienie jeśli nic się nie zmieni! Powód? Lecznica, która wskazała iż będzie sterylizować zwierzęta przez 168 godzin tygodniowo (24 godziny na dobę) dała cenę, przekraczającą znacznie zaplanowany przez UM budżet na ten cel – zauważa radna Dorota Penger. Na sesji podjęła ten temat, ale nie otrzymała satysfakcjonującej odpowiedzi.

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

2 KOMENTARZE

  1. Poprostu lubi kotki potem mieszkańcy blokowisk i kamienic i inni zorganizują akcje „dokarmianie kotów” albo „zamknij okno do piwnicy”. Aj tam XXI wiek nie był godzien, by przekroczyć granice naszej gminy… Im dłużej na to potrze, dociera do mnie, że „wariat” Korwin ma rację…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj