Sprawozdanie z rządzenia
dav

Sprawozdanie z rządzenia

10 maja burmistrz Kobyłki Edyta Zbieć zorganizowała spotkanie z mieszkańcami. Dyskusję zdominowała kwestia podwyżki opłaty śmieciowej. Zapowiedziano również, że budowa nowej szkoły jest aktualnie priorytetową inwestycją dla miasta.

Wszyscy uczestnicy spotkania, które odbyło się w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Kobyłce, mieli okazję porozmawiać z burmistrz. Na pierwszy ogień poszedł temat zwiększających się stale opłat za odbiór odpadów. Wspomniano również o tym, że nadal istnieje spora grupa mieszkańców, którzy nie odprowadzają podatków na rzecz Kobyłki. – Chcemy stworzyć taką komórkę w urzędzie, która wyłowi wszystkich tych niepłacących. Jest jeszcze jedna kwestia, że mamy sporo osób (około 7 tysięcy), które w ogóle nie odprowadzają u nas podatków, nie rozliczają się w Kobyłce. To jest strata dla budżetu gminy w wysokości kilkunastu milionów złotych. To bardzo dużo pieniędzy. Można by było za to zrobić trzy inwestycje – powiedziała burmistrz Edyta Zbieć. Zastanawiano się przy tej okazji nad tym, jak skutecznie zachęcić tego typu osoby do płacenia podatków w Kobyłce. Nagradzać czy karać? (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

(9) Comments

 1. Kobylak

  Szoł dla prostaczków. Dalszy ciąg pokrywania niekompetencji i nieudolności w rządzeniu.

 2. L

  Po co płacić podatki w Kobyłce jak i tak człowiek nic z tego nie ma, wszędzie traktują go jak odpad, chociaż odpady w workach dojdą do 100 zeta za osobę w miesiącu poczekajmy jeszcze trochę

 3. Zsoltan

  Płacić podatki tam, gdzie będzie nimi dysponować osoba uznana przez RIO za winną naruszenia dyscypliny finansów publicznych? Wolne żarty.

 4. zibi

  A jakich to podatków te 7 tysiecy osób nie płaci na rzecz miasta Kobyłka/ od nieruchomosci,od gruntów, nie płaca za odpady, nie płaca za wode i scieki? Czy jednak rozliczja pit w innych miejscach do czego maja prawo/ Po co powoływac te specyjalne komando do do wyszukiwania tych jakoby ?nieuczciwych" mieszkańców.

 5. zafira

  Urbanowski prawą ręką? To znak który należy czytać tak: "Pozorowane działania i PR-owe zagrywki są trzonem mojego burmistrzowania. "

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *