Gmina zaciągnie pożyczkę?

Władze Wołomina chcą zaciągnąć pożyczkę na budowę Centrum Aktywności Lokalnej, które ma powstać w dawnym budynku elektrowni na ul. Daszyńskiego. Pożyczoną kwotę 3.321.000 zł miasto spłacałoby przez 13 lat.

Dyskusja w tym temacie rozwinęła się na majowej sesji Rady, kiedy pod obrady trafiła uchwała w sprawie zaciągnięcia w 2020 r. długoterminowej pożyczki Jessica 2 w Banku Gospodarstwa Krajowego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020.

Jak argumentowały władze miasta, remont tego jednego z najstarszych budynków w mieście był przewidziany już 10 lat temu i został zapisany w gminnym programie rewitalizacji. Stara elektrownia miałaby się stać miejscem spotkań lokalnych stowarzyszeń i byłaby wykorzystana na cele kulturalne.

Dotychczasowe próby pozyskania dofinansowania na tę inwestycję nie powiodły się, a pozwolenia na budowę wygasa w przyszłym roku. Stąd pomysł na wykorzystanie szansy wzięcia niskooprocentowanej pożyczki (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

(2) Comments

  1. Andrzej

    Remont starej elektrowni i przeznaczenie jej na cele kulturalne to bardzo dobra idea. Szkoda, że tyle lat obiekt niszczeje. Ciekawe czy dojdzie do skutku ta pożyczka. Zastanawia mnie tylko ta kwota - 3 321 000 zł na remont tak małego obiektu! Za mniejsze pieniądze budowane jest ogromne przedszkole przy szkole podstawowej nr 7. Może podano jedno zero za dużo?

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *