Awantura powyborcza w Zielonce: Wybory zostaną powtórzone?

0

Jak poinformowała Agnieszka Bardowska – pełnomocnik komitetu wyborczego Po Sąsiedzku, 5 listopada 2018 r. złożyła protest wyborczy do sądu „w związku z licznymi nieprawidłowościami w czasie wyborów samorządowych na radnych w okręgu nr 10”. Sąd Okręgowy Warszawa-Praga rozpatrując wniosek, właśnie postanowił unieważnić wyniki wyborów do Rady Miasta w obwodzie głosowania nr 8, zarządzając przeprowadzenie nowych wyborów. Co takiego stało się w czasie październikowych wyborów, że sąd zdecydował się na podjęcie takiej decyzji?

To wiadomość ważna zwłaszcza dla mieszkańców osiedla Wolności i okolic w Zielonce. Decyzja sądu dotyczy wybranych w jesiennych wyborach radnych Joanny Nicole-Urbanowicz, która uzyskała 285 głosów poparcia oraz Piotra Pietruszkę, który dostał 313 głosów poparcia (oboje z komitetu wyborczego obecnego burmistrza Zielonki).

Pozew złożony przez pełnomocnika opozycyjnego komitetu wyborczego obejmował informację, że w komisji obwodowej pomylono części wydanych kart między okręgami. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj