Dyrektor ds. pielęgniarstwa odwołana

16

O chęci odwołania Urszuli Marii Starużyk, dyrektor ds. Pielęgniarstwa Szpitala Powiatowego w Wołominie mówiło się od chwili zmiany szpitalnych władz. Nowy dyrektor nie krył, że będzie to jego jedna z pierwszych decyzji. I tak też się stało. W miniony wtorek, po powrocie z urlopu dyr. Starużyk odebrała zwolnienie w trybie natychmiastowym, z trzymiesięcznym okresem wypowiedzenia, bez konieczności świadczenia pracy.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

16 KOMENTARZE

 1. Nie wiem z jakiego powodu Panią zwolniono ale moze odświeżenie kadry, spowoduje osiągnięcie jakiegokolwiek poziomu leczenia i pozbawi szpital miana okolicznej umieralni.
  Tak, obsługa pielęgniarksa w wielu przypadkach prezentuje postawę z poprzedniej epoki, żeby nie było lekarska jest nie lepsza, w szczególności na internach. I trup sciele się niczym po Grunwaldem.
  Sa oczywiście cudowne dobre mile i pomocne osoby, ale to zdecydowana mniejszość.

 2. z tego co wiem, jednym z celów tych działań jest wprowadzenie oszczędności.. ale mam pytanie czy cięcia w niepotrzebnych etatach będą dotyczyć też etatu księdza ?

  • Oszczędności są możliwe i to jeszcze jakie… ale zupełnie innym sposobem. Obecne procedury dążą do stosowania drogich i bardzo często nieskutecznych metod leczenia chorób przewlekłych, a są metody dużo tańsze i skuteczne… kto słucha wykładów lekarzy z TLMZ o tym wie… Jest też miesięcznik Zdrowie bez leków” -gdzie piszą . Wiele info od lekarzy stosujących skuteczne metody autorskie (nie tylko ze świata) przekazuje od dawna ludziom Jerzy Zięba, który stanął odważnie przeciw tej machinie. Intuicja podpowiada mi (i pewnie wielu jeszcze osobom) że ma rację. Ludzie korzystając z tych informacji wychodzą z ciężkich wieloletnich chorób. Dlatego ma tak duże poparcie… Działanie dużych dawek czystej wit C sprawdziłam sama… w Ukrytych terapiach jest prawda. Warto byłoby to zbadać w praktyce na większą skalę… bo tylko takie teorie są prawdziwe, które potwierdza praktyka… tymczasem komuś przeszkadza ta jego edukacyjna działalność… a co z wolnością? Myślałam że w naszym szpitalu mógłby powstać taki doświadczalny oddział…

   • TeSa ty naprawdę wierzysz w to co piszesz ?.
    Kiedyś leczyli wkładając na trzy zdrowaśki do pieca chlebowego z taką samą skutecznością jak metody oszołomów i pseudonaukowców od witaminy C.
    Najgorsze jest to że te metody mające więcej wspólnego z gusłami, propagowane są również przez personel szpitala który powinien posiadać co najmniej podstawową wiedze medyczną.

 3. Zwolnienie z obowiązku świadczenia pracy przy trzymiesięcznym okresie wypowiedzenia to nie jest oszczędny wariant rozwiązania stosunku pracy…

 4. Znam tę kobietę, ona naprawdę zrobiła bardzo wiele dla szpitala- strajkowała, zbierała podpisy, aby szpital uzyskał większe dofinansowanie. Osoba, która pracuje tak długo w danej placówce nie zasługuje na takie traktowanie, ponadto jest w wieku przedemerytalnym. Poprzedni dyrektor też się tak zachowywał, aż w końcu potraktowano go tak, jak on traktował innych ludzi.
  Zachowanie obecnego dyrektora wobec Pani Starużyk było naprawdę karygodne.

 5. O 10 lat i tak za długo była. Widocznie już zestarzała się i urok przeminął żeby i kolejnego dyrektora okręcić sobie wokół palca . I koniec tyłkiem kręcenia. Na pewno znajdzie w Warszawie jakiś etat pielęgniarki.

 6. Dziwię się ludziom broniącym tą panią, czy już zapomnieli jak szachowała poszczególnych dyrektorów i za każdym razem dostawała stanowisko piątego dyrektora. Tak potrafiła o swoje walczyć. Zapomnieliście jak w każdych wyborach będąc dyrektorem szpitala obwiesiła bilbordami całe ogrodzenie szpitala włącznie z bramą wjazdową , co jest zabronione. Tak potrafiła walczyć by dostać 6 miejsce w wyborach z listy PiS będąc we W@spólnocie. O tak ciężko pracowała na SIEBIE.

 7. Jestem synem Urszuli Starużyk i chciałbym wezwać wszystkich oponentów plujących jadem na moją Matkę, aby nie kryli się pod pseudonimami. Niegodnym jest atakować nie pokazując własnych osiągnięć. Moja Mama od kiedy pamiętam, a mam 26 lat całe nasze życie podporządkowywała sprawom Szpitala. Nie kończyła pracy o 15:00, bo jej telefon potrafił dzwonić nawet o 3;00 w nocy. Normalnie ludzie pracują w godzinach pracy. Ona pracowała 24 godziny na dobę. Ciągle kogoś wspierała, kogoś ratowała, komuś dawała szansę .Ludzie dzwonili do niej bezustannie, bo wiadomo choroba, wypadek. Wielu osobom przywróciła wiarę w siebie i wyciągnęła z totalnego upadku. Walczyła o sprawy Szpitala o jego przyszłość, o kontrakt, o rozbudowę. Obiektywnym miernikiem jej wartości jest 4630 oddanych na Nią głosów w ostatnich wyborach samorządowych. Startowała z 9-tego miejsca, a każdy głos był dedykowany personalnie jej programowi wyborczemu i jej osobie. Ile osób w Powiecie Wołomińskim osiągnęło taki wynik nie licząc,, jedynek”, które bez większych zasług i wysiłku zbierają głosy na listę?

 8. To jak potraktowano Panią Starużyk jest obrzydliwe. Nowy Dyrektor jak widać nie znosi ludzi inteligentnych i mających swoje zdanie. Kobieta mądra, z klasą i widocznie takich osób się boi. A może poczuł się zagrożony ???
  Zachowanie Pana Dyrektora świadczy o jego ignorancji i braku klasy. A Pani Starużyk ? Odnajdzie się napewno. Pielęgniarstwo potrzebuje mądrych osób.

 9. Mam nadzieję, że nowy dyrektor zrobi porządek ze związkową zarazą. Zatrudnienie w szpitalu to nie sposób na walkę z bezrobociem w Wołominie, jak komus nie chce się pracować dla takiego miejsca nie ma. Pani Satrużyk kobieta mądra i z klasą ? A to dobre. Bardzo dobrze, że ją pogonił.

 10. Rowniez to potwierdzam..nie raz moglam liczyc na pomoc ze strony P. Urszuli oraz mialam mozliwosc naocznie zobaczyc ile Pani Urszula energi, zaangazowania wklada w szpital, byla zawsze otwarta ku ludziom i zchcia pomagala wszystkim.. to okropne w jaki sposob ludzie zywia do innych ludzi nienawisci i wykorzystuja brutalny sposob kazdy moment by przykleic latke komus kto na to nie zasluguje.. Na wyrazniej wielu z was sie nudzi a z tej nudy w tylkach sie po przewracalo.. Zastanowcie sie ludzie, stancie pod drugiej stronie, troche empatii i ciekawe jak wy byscie sie czuli..poczekajcie na swoja kolej was tez dotchnie zwolnienie, odwolanie ciekawe co byscie zrobili jak by was dotchnal taki stalking i opisano by was w gazetach.. Zeby sensacje wzbudzic.. W taki a nie inny sposob..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj