Burmistrz nie może być miałki 

2

W czasie letnich wakacji rozmowy o Radzyminie dotyczą zazwyczaj tego, co dziać się będzie w połowie sierpnia, podczas kolejnych obchodów Bitwy Warszawskiej. Dziś temat, kto przyjedzie, jakie gwiazdy wystąpią na scenie, wydaje się na tyle marginalny, że w rozmowie z burmistrzem Krzysztofem Chacińskim, jedynie go zaznaczymy. Będzie za to o planach, inwestycjach, oświacie i nowych wyzwaniach, tj. centrum miasta, strefie płatnego parkowania, a także budowie Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych.(…)

Przyglądając się ostatnim decyzjom władz Radzymina można odnieść wrażenie, że wiele miejsce poświęca się przyszłości miasta. W swoich działaniach wyraźnie dąży do zmian wizerunku choćby centrum? 

– To realizacja wizji, jaką zaakceptowali wyborcy powierzając mi misję bycia burmistrzem. Mieszkańcy oczekują wyraźnych zmian śródmieścia i przywrócenia miastu dawnego blasku. Mam społeczny mandat do dokonania takich zmian. To co mnie cieszy najbardziej, to iż moją wizję podzielają miejscy radni.

To wizja nowoczesnego miasta, czy jak dotąd miasta symbolu?

– Chodzi nie tylko o zmianę centrum Radzymina, ale również o jego rozszerzenie, o uwypuklenie miejsc szczególnych dla jego historii, ale również wskazanie nowych obszarów z przeznaczeniem dla mieszkańców. Nowe skwery, parki, ławki, czy strefy zakupów. Już we wrześniu otwieramy „Dom ogrodnika” w parku Eleonory, w jednej z jego sal powstanie małe muzeum Radzymina, ale zmiany w parku dopiero przed nami. Ruszamy z przebudową parku przy ulicy Polnej, projektujemy przestrzeń śródmiejską, w tym organizację ulicy Strzelców Grodzieńskich. Przewidujemy największe zmiany na ul. Konstytucji 3 Maja, wspomnianej Strzelców.

Łączeniem wody z ogniem mogę nazwać powstanie budynku w okolicach dawnego dworca autobusowego. Nowoczesny obiekt, nijak pasuje do starej architektury…

– Zgoda, ale projekt miejscowego planu powstał w tym miejscu w dawnych czasach, nie za mojego burmistrzowania. Negocjowaliśmy z właścicielem długo, uzyskaliśmy zapewnienie, że będzie partycypował w budowie małego skweru przy dworcu kolejki. Dziś muszę przyjąć jedynie, że już stoi. Obraz ulegnie zmianie i zakładam, że wpisze się w przestrzeń, po oddaniu do rzutku kompleksu mieszkaniowego przy ROKiS-ie.  (…)

(…) jawi się nam w głowach pomysł budowy ponad gminnej, powiatowej  Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych. Obiektu, co najmniej dla kilkunastu gmin, może dwóch powiatów. Zainteresowanie gmin powiatu wołomińskiego i legionowskiego wstępnie jest duże, by nie powiedzieć ogromne. Pomysł, dotyczy grupy około 200 tys. mieszkańców.

By już na wstępie uniknąć pomówień o próbę budowy segregowni, kompostowni, składowiska czy spalarni powiem, że mówimy o całkowicie innej technologii – przetwarzaniu odpadów w zamkniętym procesie technologicznym, dzielenia na frakcje i wywożenia to punktów przetwarzania. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

2 KOMENTARZE

  1. Burmistrz nie może być miałki. Szanowni Państwo, na burmistrzowaniu to się trzeba znać. Nie wystarczą dobre chęci. Nie każdy się do tego nadaje i to trzeba otwarcie powiedzieć. I jak wiadomo – chcesz zmian w mieście?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj