Jedyny taki obiekt w powiecie!

2

W miniony weekend władze Marek zaprezentowały mieszkańcom nowo wybudowane Mareckie Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne. Obiekt przy ul. Wspólnej zachwyca swoją kubaturą i niespotykanymi rozwiązaniami, których na próżno szukać na terenie kraju. Czy znacie bowiem inną szkołę, która na dachu miałaby dach bagienny?

Choć uroczyste otwarcie kompleksu rekreacyjnego odbędzie się dopiero 8-10 listopada br., część inwestycji (szkoła) służy dzieciom już od poniedziałku 2 września. Budynek A – edukacyjny pomieści 1200 uczniów. W tej chwili uczy się w nim 800 uczniów. Szkoła składa się z 34 nowoczesnych sal dydaktycznych, bibliotek: szkolnej i publicznej, stołówki i 5 (!) świetlic dla najmłodszych uczniów. Co ciekawe, ze względów bezpieczeństwa rodzice uczniów mają dostęp tylko na parter i do szatni szkoły. Dzieci wywoływane są za pomocą specjalnych wideomofonów.

W ramach zajęć szkolnych uczniowie mogą korzystać z tartanowej bieżni i kilku boisk, a od listopada będą ćwiczyć także na nowoczesnej hali gimnastycznej, na basenie, będą brać udział w wydarzeniach organizowanych w największej w powiecie wołomińskim sali widowiskowej na 350 miejsc. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

2 KOMENTARZE

 1. Można, można tylko u Nas w Wołominie szkoły wyglądają jak za król Ćwieczka. U nas nic się nie da wiecznie brakuje pieniędzy.

 2. Pytanie jest takie:
  CO SIE DZIEJE W SZKOLE NUMER 7 ????
  Dlaczego dyrektor, która działa na rzecz rozwoju szkoły po roku składa wypowiedzenie????
  Czy to prawda że w Wołominie dobry dyrektor to ten, co działa tanio a więc nie robi nic dla poprawy jakości w szkole ????
  Czy to prawda że w Wołominie NIE MA KASY NA EDUKACJĘ????
  Czy to prawda że osoba zarządzająca edukacja jest już w wieku emerytalnym lecz ze względu na prężne działania ograniczające koszty wciąż siedzi na stołku zamiast ustąpić miejsca komuś młodemu z pasją i wizją????
  Czy to prawda????

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj