Kurnik po sąsiedzku?

4

Czy w Ręczajach Polskich powstanie ogromny kurnik? W lutym 2018 r. pisaliśmy o planach utworzenia fermy drobiu w gminie Poświętne. Inwestor, który zamierzał w tej miejscowości prowadzić przemysłowy chów kur spotkał się wówczas z ogromnym oburzeniem okolicznych mieszkańców.

Społeczna presja była na tyle silna, że ówczesny wójt gminy Jan Cymerman wydał przedsiębiorcy decyzję odmawiającą. Sprawa na dłuższy czas ucichła, a mieszkańcy zdążyli odetchnąć. Jednak niedawno portal „Masz prawo wiedzieć – Poświętne” opublikował decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego, do którego inwestor zwrócił się tuż po otrzymaniu odmowy od wójta.

13 sierpnia br. SKO uchyliło w całości wspomnianą decyzję wójta i nakazało ponownie rozpatrzyć wniosek inwestora. Jak czytamy w uzasadnieniu orzeczenia SKO: (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

4 KOMENTARZE

  1. Januszy biznesu w tej gminie niestety nie brakuje. Uciążliwe dla mieszkańców działalności to nic nowego. Lokalizacja wielu firm jest sprzeczna ze zdrowym rozsądkiem. Miejmy nadzieję, że nie będą już powstawać kolejne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj