Boją się sortowni

0
bty

Czy w Ząbkach powstanie sortownia śmieci? Mieszkańcy głośno sprzeciwiają się planom rozszerzenia zakresu działalności ząbkowskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji o odbiór i transport odpadów. (…)

…Według jego założeń problem dużych stawek opłat śmieciowych mógłby być rozwiązany chociażby poprzez rozszerzenie zakresu działalności Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Ząbkach o odbiór i transport odpadów.

– Tydzień temu poznaliśmy wyniki przetargu i dziś nie stać nas, chociażby czasowo, żeby wybudować profesjonalną bazę, która by była 10 czy 5 km od Ząbek i nie powodowałaby żadnego negatywnego wpływu na miasto. Musimy korzystać z tego, co mamy w tej chwili do dyspozycji. Mamy plac gdzie mogą stać śmieciarki i nie będą one oddziaływać na obszary mieszkaniowe. Jest miejsce gdzie pracownicy po pracy mogą się umyć i jest miejsce, które jest wymagane przepisami żeby było miejsce segregacji. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby Urząd Miasta, jeżeli taka będzie decyzja Rady, i PWiK zakupiło standardowy kontener w którym jest zaplecze socjalne. Nie ma przeszkód żeby dostosować przedsiębiorstwo do wymogów bazy magazynowo-transportowej, natomiast PWiK nie ma śmieciarek i potrzeba je w krótkim czasie kupić bądź wyleasingować. PWiK ma dobrą sytuację finansową, na swojej działalności osiąga duże przychody – powiedział Waldemar Stachera.

Mieszkańcy, którzy zorganizowaną grupą przybyli na posiedzenie rady głośno krytykowali pomysł przewodniczącego. – Nie chcemy żadnej sortowni śmieci, tam i tak już śmierdzi ze zlewni – mówili (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj