Nowe plany szpitala

Nowe plany szpitala

O sposobach budowy najważniejszego dla powiatu budynku użyteczności publicznej mówi się od lat. Choć sama decyzja o konieczności rozbudowy Szpitala Powiatowego w Wołominie ma już za sobą dekadę, to wciąż nie wiadomo jak podjąć się karkołomnego zadania. To, co dla jednych jest zwyczajną procedurą, dla nas staje się swoistym „lotem na księżyc”. Jednak rakiet tu nie potrzeba, wystarczy dobry plan i realizacja założeń. Jak to wszystko ogarnąć, skoro założenia dość często się zmieniają?  (…)

– Dwa, a może trzy miesiące temu informowałem Państwa, że mam wiele obaw wobec zasadności , prawidłowego podziału inwestycji rozbudowy Szpitala Powiatowego w Wołominie na dwie części. Dziś moje obawy się potwierdziły: inwestor zastępczy, którego wyłoniliśmy w drodze postępowania złożył wniosek o unieważnienie postępowania – mówił, dyrektor, zaskakując taką wypowiedzią radnych.

I choć występ publiczny nie był wcześniej zapowiedziany, dyrektor wydawał się być należycie do niego przygotowany. A łatwo wcale nie było, z każdym kolejnym wypowiedzianym zdaniem radni powiatu przysłuchujący się tym słowom zadawali dokładniejsze pytania. – 19 września unieważniłem wniosek na rozbudowę szpitala. Głównym powodem tej decyzji był zły dobór podziału w zakresie technologii wykonania poszczególnych etapów. Okazuje się, że w momencie kiedy mielibyśmy realizować (jak było w założeniach I etapu) część wspólną dla budynku A i B oraz samo wykończenie budynku B, w części budynku A, na dużej jego powierzchni musielibyśmy stosować pewnego rodzaju zabezpieczenia – obiektów podziemnych np. węzłów ciepłowniczych. Byłoby to znaczące podrożenie kosztów inwestycji poprzez budowę na okres zimowy zadaszenia, które następnie trzeba byłoby rozbierać – uzasadniał decyzję dyrektor Krycki (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

No Comments

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *