Szansa dla niepełnosprawnych

1

– Powiat ma szansę zakupienia atrakcyjnej działki, blisko stacji PKP i drogi wojewódzkiej w Kobyłce. Wydaje się, że powierzchnia ponad 3,5 tys. metrów kwadratowych oraz istniejące na niej zabudowania w dobrym stanie (przychodnia) spokojnie mogą być przeznaczone na realizację naszego pomysłu powstania Centrum opiekuńczo-mieszkalnego dla osób z orzeczoną niesprawnością – mówił do całkowicie zaskoczonych informacją radnych, starosta Adam Lubiak.

– Nie kryję, że o zamiarach rozmawialiśmy dotąd jedynie w gronie Zarządu powiatu, z kilku względów.  Jednym z nich były trwające dość długo, ale skuteczne negocjacje. Udało się nam ustalić atrakcyjną wartość działki, której koszt pozyskania przez powiat wraz z zabudowaniami wyniesie 2 900 000 zł – mówił starosta, wyraźnie zachwycony osiągniętym porozumieniem.(…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

1 KOMENTARZ

  1. Pan starosta chyba popłynął. Konwencja ONZ o prawach osób niepełnosprawnych nie dotarła do tego urzędu? Zgodnie z Konwencją oraz Europejską strategią deinstytucjonalizacji budowa takich ośrodków jest zakazana.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj