Plac zabaw w zamian za wyższe podatki

Plac zabaw w zamian za wyższe podatki

Burmistrz Kobyłki przedstawiła radnym projekt uchwały zwiększającej stawki podatkowe od nieruchomości o około 10%. Tak duża podwyżka nie spodobała się Radzie Miasta. Edyta Zbieć zaoferowała zatem, że pieniądze z większych podatków przeznaczy na budowę sensorycznego placu zabaw dla dzieci. (…)

Zdaniem burmistrz Kobyłki zaproponowana przez nią podwyżka nie jest bardzo dotkliwa dla mieszkańców, a przy okazji mogłaby przyczynić się do budowy placu dla dzieci z dysfunkcjami. Radni zwrócili jednak uwagę na to, że pomysł wykonania placu zabaw został zaproponowany przez burmistrz dosłownie w ostatniej chwili bez wcześniejszych konsultacji z radą. – Mieszkam w czworakach, płacę 124 zł podatku rocznie. Ta podwyżka to byłoby 13 zł w skali roku, to tyle co Ptasie mleczko. Z takich rzeczy można zrezygnować. Zobowiązuję się, że jeśli przyjmiecie państwo 10- procentową podwyżkę podatków jestem w stanie w 2020 r. taki plac integracyjno-sensoryczny wykonać w Kobyłce. Byłby to jedyny taki plac w powiecie – dodała burmistrz Zbieć.

– Plac bardzo fajna sprawa, ale z tego co pan Dariusz Giza wcześniej mówił, te 800 tys. zł nie pokryje naszych zapotrzebowań na inwestycje, które będą przy tej podwyżce. Zatem mówienie, że będziemy inwestować w nowe projekty też troszeczkę rozmijają się z tą wcześniejszą wypowiedzią – zauważyła radna Izabela Muszyńska (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

(2) Comments

  1. Wiesiek

    a co wy (społeczeństwo) myśleliście, że polityka socjalna rządu nie odbije się na samorządach?! wszystkie usługi poszły w górę!! podwyżki dla nauczycieli, a subwencje po staremu.. podwyżka podatku to naturalna kolej rzeczy.. :( pozdrawiam

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *