Tak Wołomin rozpatruje skargi…

6

Kilkanaście skarg różnego typu rozpatrzono na specjalnie zwołanej, listopadowej sesji rady miejskiej w Wołominie – i wszystkie negatywnie. Czy to oznacza, że w starciu z mającymi większość w radzie radnymi z komitetu burmistrz, zwykli mieszkańcy nie mają szans na walkę o swoje racje?

Skargi, nad którymi pochylili się radni, nie zostały im dostarczone jak zwykle, mailowo. Nie odczytano też ich treści na sesji, pomimo wyraźnej prośby radnych opozycji. Oficjalnie powoływano się na RODO, choć autor większości skarg deklarował, że chce ujawnić swoje dane, a radna z komisji skarg i wniosków zauważyła, że znakomita większość z nich nie zawiera żadnych danych wrażliwych.

Pisma, w których mieszkańcy wskazywali na nieprawidłowości, dotyczyły osoby burmistrz Elżbiety Radwan, przewodniczącego Rady Miejskiej Marka Górskiego, przewodniczącej Komisji Skarg, Wniosków i Petycji Agaty Bochenek oraz dyrektora Szkoły Podstawowej w Zagościńcu.

Po początkowej, burzliwej dyskusji radnych, którzy wskazywali na nie informowanie ich przez przewodniczącą komisji skarg o terminie kolejnych spotkań, utrudnianie dostępu do treści skarg, nad którymi mają się pochylić oraz utrudnianie skarżącym uczestniczenia w komisji, która ich dotyczy, w końcu rozpoczęły się obrady sesji. W czasie omawiania kolejnych wniosków mieszkańców poszczególne skargi i wnioski były oddalane. Nie przyznano racji mieszkańcowi, który wskazywał na brak udostępnienia protokołu z komisji, na brak możliwości dowiedzenia się o terminie komisji, ani na działania poszczególnych członków rady miasta, a nawet sformułowano wniosek by uznać za bezzasadną skargę rodziców na działanie dyrektora szkoły w Zagościńcu, argumentując tym… że rada nie ma możliwości osądzenia tej sprawy.(…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

6 KOMENTARZE

  1. Jak mówią stare przysłowia: ręka rękę myje i kruk krukowi oka nie wykole. Topnieje geardia oddanych władzy- trzeba bronić tych co są- nawet jeśli mało znaczą.
    Młodzi- organizujcie sie. Wybory blisko. Może czas skończyć z uczniami i poplecznikami rządzącego 3 kadencje capa.

  2. Dlaczego wieści nie piszą o zależnościach finansowych państwa pozytywnych od miejskiej kasy?
    Mieszkańcy mają prawo wiedzieć kto zamiata problemy pod dywan

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj