Wspólnie w sprawie Metrobusa

0

Metrobus to dla mieszkańców Ząbek szansa na szybszy i bardziej komfortowy dojazd do Warszawy. Koncepcja połączenia szybką komunikacją autobusową miasta Ząbki, Targówka Fabrycznego oraz Elsnerowa z Dworcem Wschodnim w Warszawie ma coraz szersze grono zwolenników. Jednak zrealizowanie tej idei może okazać się dość karkołomne. (…)

– Zasadniczo nasza propozycja różni się od innych rozwiązań jedynie tym, że autobusy poruszają się po wydzielonych pasach na jezdni. (…) Smog i coraz większe korki wskazują, że nic nam się w tym kierunku nie poprawi dopóki nie rozwiążemy tego problemu systemowo, czyli wprowadzimy kolejną oś komunikacyjną, korytarz transportowy pośrodku obszaru, który jest między Warszawą a Ząbkami. Trasa szybkiej komunikacji autobusowej przebiega inaczej niż trasa tramwajowa jaka miała być zrealizowana od Dworca Wschodniego – powiedział pan Grzegorz, autor prezentacji i mieszkaniec Ząbek. Według propozycji, autobusy miałyby jechać z Dworca Wschodniego w Warszawie ul. Kijowską do ul. Zabranieckiej, a następnie skrótem przez ul. Chemiczną w kierunku ul. Nowoziemowita. W dalszej kolejności pojechałyby ul. Swojską do osiedla Wilno, a później ul. Bardowskiego do granicy z Ząbkami wprost na skrzyżowanie z ul. Różaną do ul. Szwoleżerów.

– Nowa trasa dla autobusów elektrycznych wpisuje się w pozytywne działania w tym rejonie, które spowodują że zmniejszy nam się smog i korki. Potężne, nowe osiedla w Rembertowie czy na Targówku też skorzystałyby z trasy. Można pod projekt Metrobusa podłączyć też inne trasy autobusowe. Ten temat to duże pole do działania i współpracy między województwem, powiatem, gminą i Warszawą, która nie chce wpuszczać na swój teren za dużo samochodów osobowych.

Liczymy na to, że jeśli nasze działanie zostanie rozpowszechnione, to wszyscy włodarze dookoła Ząbek, a przede wszystkim Warszawa, zgodzą się na realizację szybkiego środka transportu jakim może być Metrobus lub tramwaj. Jeśli chodzi o tramwaj, to mamy sygnały takie, że Tramwaje Warszawskie bardzo chętnie zbudują tego typu trasę, ale decyduje o tym m. st. Warszawa (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj