Autoryzowane serwisy – dlaczego warto z nich korzystać?

0

ASO, czyli Autoryzowane Stacje Obsługi większość kierowców odwiedza wyłącznie w trakcie trwania gwarancji swojego samochodu. Są jednak tacy, którzy również po jej zakończeniu chętnie korzystają z ich usług. Dlaczego warto się do nich wybierać i jaka jest ich przewaga nad niezależnymi serwisami?

Gwarancja to nie koniec dbania o auto

Auto wymaga od nas nieustannego inwestowania. Paliwo, ubezpieczenia, przeglądy, wymiany płynów i elementów eksploatacyjnych. Kiedy mamy samochód na gwarancji, wiele spraw mamy zagwarantowanych nieodpłatnie lub po niższej cenie w ASO. To jeden z powodów, dla których się tam udajemy. Innym jest obawa przed utratą tejże gwarancji. Jednak gdy ta się kończy, spore grono kierowców zapomina o autoryzowanych serwisach i zaczyna oddawać samochody do mniejszych warsztatów. Oczywiście, tam też potrafią być sprawdzeni i godni zaufania fachowcy, jednak wciąż nie mają oni tylu opcji, co w przydilerskich obiektach.

Fachowość i dokładność

Niewątpliwym atutem ASO jest stawianie na ciągły rozwój swoich pracowników. Dzięki temu nie tylko mają doświadczonych, ale i wykwalifikowanych specjalistów, którzy doskonale znają się na danej marce. Pozwala to na szybkie postawienie diagnozy oraz bezproblemowe usunięcie usterki.

Poza tym autoryzowane stacje korzystają wyłącznie z oryginalnych części – tak mechanicznych, jak i blacharskich – dzięki czemu klient ma pewność, że wszystko będzie idealnie pasowało do jego auta. Inną ważną kwestią jest to, że mechanicy działają tutaj w oparciu o konkretne wymagania producenta. Żadna naprawa i wymiana nie może się odbyć w inny sposób. Tutaj każda śrubka jest dokręcona zgodnie z zaleceniem. Nawet tak niewielkie kwestie mają ogromne znaczenie dla sprawności auta. Wyobraźmy sobie, że ktoś za mocno dokręci któryś z wkrętów w silniku – nieszczęście gotowe.

Dlaczego w ASO jest drożej?

Różnice w cenach są jedną z głównych przyczyn, przez które kierowcy porzucają ASO po okresie gwarancyjnym. Jednak wcale nie musi tak być. Nie trzeba wcale jeździć do warsztatów przy salonach samochodowych. Wiele autoryzowanych stacji obsługi jest niezależnych. Jako przykład można podać ASO Mercedesa w warszawskiej Autoreducie – https://www.autoreduta.pl/serwis-mercedes-warszawa . Autoryzowane serwisy to po prostu warsztaty, które uzyskały rekomendację danej marki.

W ten sposób można znaleźć sprawdzone miejsce, gdzie ceny nie będą wygórowane, ale wciąż będziemy mieli gwarancję właściwie wykonanej pracy. Jeżdżąc po mieście, można zauważyć, że niektóre warsztaty są oznaczone jako ASO konkretnej marki. Wybierając jeden z nich, wiemy, że mechanicy doskonale znają specyfikę naszego samochodu i poradzą sobie z każdą usterką czy przeglądem.