Drożej od kwietnia

2

W marcu Rada Miejska w Tłuszczu przyjęła uchwałę w sprawie określenia nowych stawek opłat za odbiór odpadów komunalnych. Wraz z początkiem kwietnia miesięczna stawka za odbiór odpadów komunalnych, odbieranych w sposób selektywny będzie wynosiła 24 zł od mieszkańca gminy. Jeżeli właściciel nieruchomości nie wypełni obowiązku segregacji odpadów, to stawka zostanie podwyższona do kwoty 72 zł za osobę.

Co ciekawe, są to aktualnie jedne z najniższych stawek za odbiór odpadów, jeśli chodzi o powiat wołomiński. Dla porównania: mieszkańcy Kobyłki, Marek czy Radzymina płacą teraz opłatę śmieciową w wysokości 32 zł, a w Dąbrówce ta stawka wynosi 33 zł.

W jaki sposób tłuszczańscy urzędnicy wykalkulowali wysokość nowych stawek?

Z pobranych opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi gmina pokrywa koszty funkcjonowania systemu, które obejmują: odbieranie, transport, zbieranie, odzysk oraz unieszkodliwianie odpadów tworzenie i utrzymanie punktów selektywnego zbierania odpadów komunalnych, obsługę administracyjną systemu, edukację ekologiczną w zakresie prawidłowego postępowania z odpadami komunalnymi. W 2020 r. wydatki na obsługę całego systemu odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych będą wynosiły 5 206 266,45 zł, natomiast dochody pomniejszone o zniżki wynoszą 4 967 946,45 zł. Roczny bilans przedstawia się następująco: 4 967 946,45 zł (dochody) + 238 320,00 (zniżki) = 5 206 266,45 zł (wydatki). (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

2 KOMENTARZE

  1. Dzisiaj dostałem list. Stawka w wołominie 26.50 miesięcznie od osoby.

    Czyli 4-osobowa rodzina ma płacić 106 miesięcznie!!!

  2. Jednak można taniej odbierać śmieci nie mając własnego wysypiska i własnego Miejskiego Zakładu Oczyszczania. Bez smrodu i co ciekawe taniej. Co na to „pozytywni” gdzie ta ich kalkulacja… Przecież my jako spółka zarabiamy na przyjmowaniu tego tak zwanego śmierdzące go stabilizantu. Gdzie te pieniądze z tych oszczędności…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj