Powiat wołomiński bije niechlubne rekordy!

2

Najwięcej pożarów lasów, spośród wszystkich powiatów na Mazowszu, w ostatnich dniach zanotował powiat wołomiński. Najwięcej pożarów traw, analogicznie – także powiat wołomiński! Choć susza jest wszędzie, to właśnie na naszym terenie najaktywniej działają różnej maści podpalacze – zarówno wypalający trawy, jak i celowo podpalający lasy.

Czekając na pierwsze sukcesy policji w kwestii zatrzymań piromanów (w internecie czytamy relacje mieszkańców, którzy wskazują policji ich „na tacy”), skupmy się na skutkach tego, w czym niechlubnie przodujemy od lat.

Zarówno strażacy, jak i leśniczy mówią jednogłośnie – niemal wszystkie pożary spowodowane są umyślnymi podpaleniami oraz nieostrożnością ludzi przebywających w pobliżu terenów leśnych oraz na łąkach i nieużytkach rolnych!Ludzkiej głupocie pomaga susza – panująca od wielu dni słoneczna pogoda sprawiła, że w części terenów leśnych wilgotność ściółki mierzona o godzinie 9:00 rano spadła poniżej poziomu 10 proc. Jak zapowiadają Lasy Państwowe, gdy taka sytuacja utrzymuje się przez 5 kolejnych dni, nadleśniczy ma obowiązek wprowadzenia okresowego zakazu wstępu do lasów. Wprowadzone zakazy mają charakter okresowy i zostaną odwołane, gdy tylko zmniejszy się niebezpieczeństwo powstania pożaru. (…)

Dokładne statystyki w najnowszym numerze Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj