Skorzystajmy z rad specjalistów

0
dav

Pandemia wywołuje u nas lęk o życie swoje i bliskich. Wiele osób martwi się o przyszłość. W takiej sytuacji mamy prawo czuć się nieswojo, bo to trudny czas dla wszystkich. Nie każdy radzi sobie dobrze z izolacją i napływającymi zewsząd informacjami o kolejnych osobach zakażonych COVID-19. Wiele osób potrzebuje psychologicznego wsparcia, które pozwoli choć na trochę ukoić skołatane nerwy.

Tego typu darmową pomoc psychologiczno-psychiatryczną w formie telefonicznych porad oferuje m.in. Mazowiecki Szpital Wojewódzki „Drewnica”. Ząbkowska Poradnia Zdrowia Psychicznego udziela porad psychologicznych również w trakcie epidemii. Z psychologiem można skontaktować się pod numerem telefonu: 22 419 70 01, w godzinach: poniedziałek- czwartek 8.00-15.00, piątek 12.00-15.00.

– Głównie mamy kontakt z naszymi stałymi pacjentami. Jeśli pacjent potrzebuje recepty na leki, to wystawiamy ją w formie elektronicznej. Chcemy mieć pewność, że każdy uzyska u nas niezbędną pomoc, ale muszę zaznaczyć, że trudno jest przez telefon zdiagnozować nowego pacjenta. Tego typu osobom udzielamy głównie pierwszorazowych porad psychologicznych. Zainteresowanie jednak nie jest zbyt duże. Ogłaszaliśmy na stronie naszego szpitala i Urzędu Wojewódzkiego, że oferujemy psychologiczne i psychiatryczne porady telefoniczne, ale okazuje się, że ludzie nie są zainteresowani wyłącznie tego typu formą pomocy – przyznaje nam Andrzej Skrzypek, dyrektor ds. lecznictwa w Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim „Drewnica”, lekarz specjalista psychiatra.  – Owszem stali pacjenci nadal chcą z nami utrzymywać kontakt i ten telefoniczny kontakt jest dla nich wystarczający na chwilę obecną. To dobre rozwiązanie, ale nie na dłuższą metę – dodaje.

Jak można radzić sobie z narastającymi lękami? Słyszy się, że trudna sytuacja związana z pandemią, u coraz większej części osób wywołuje kryzys psychiczny. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj