P I L N E !!! - z ostatniej chwili

Remontujemy lokum dla wyjątkowej rodziny

Remontujemy lokum dla wyjątkowej rodziny

To kolejny już artykuł poświęcony wołomińskiej Fundacji Daj Mi Skrzydła, niezwykle prężnie działającej na terenie stolicy powiatu. Kilka prywatnych osób z Wołomina, kierujących Fundacją, przez ostatni rok zorganizowało m.in. remonty mieszkań najbardziej potrzebującym, samotnym osobom, zebrało pieniądze na niezliczoną liczbę akcji pomocy zarówno chorym, jak i instytucjom, a także współorganizowało najbardziej liczne miejskie imprezy. Jak wygląda kolejna już pomoc – tym razem samotnej, schorowanej matce trójki dzieci z Wołomina? Rozmawiamy o tym z prezes Fundacji Anną Jadacką.

W jaki sposób fundacja dowiedziała się o trudnej sytuacji Pani Iwony? 

– To pani Iwona usłyszała o Fundacji Daj Mi Skrzydła z lokalnych mediów. W tamtym czasie byliśmy w trakcie remontu mieszkania dla pani Moniki i jej córki. Już po pierwszej rozmowie telefonicznej z panią Iwoną wiedzieliśmy, że jej sytuacja jest dramatyczna. To kobieta, po przebytej ciężkiej chorobie nowotworowej, matka samotnie wychowująca czwórkę swoich dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym, nie mogąca zapewnić im godnych warunków mieszkaniowych. Nie potrafiliśmy przejść obok tej rodziny obojętnie. Już podczas pierwszego spotkania z panią Iwoną w siedzibie fundacji zadeklarowaliśmy swoją pomoc przy remoncie, a także wsparcie w zakresie pozyskiwania środków, niezbędnych do wyremontowania mieszkania.

Co jest remontowane w lokalu? 

– Niestety, mieszkanie komunalne, którego najemcą jest pani Iwona, wymagało generalnego remontu. Jest to lokal, w którym niegdyś znajdował się sklep spożywczy oraz sklep z używaną odzieżą. To miejsce ma swoją historię, ewidentnie dostrzec można było jego zniszczenie, spowodowane wieloletnim użytkowaniem. Wraz z pracownikami Przedsiębiorstwa Komunalnego w Wołominie ustaliliśmy, że fundacja w miarę możliwości finansowych pomoże w remoncie, aby w mieszkaniu stworzyć idealne i bezpieczne miejsce dla pięcioosobowej rodziny. Było to nie lada wyzwanie, aby na 42m2 wygospodarować pokoje dla czwórki dzieci, pokój dzienny dla pani Iwony wraz z aneksem kuchennym, łazienkę oraz część jadalną. I tutaj z pomocą przyszła pani Katarzyna Żelezik ze Studia 8/8 Architektura i Projektowane Wnętrz, która bezpłatnie i z pełnym zaangażowaniem stworzyła projekt funkcjonalnego mieszkania, gdzie każdy z członków rodziny znajdzie odrobinę przestrzeni dla siebie. W lokalu musieliśmy zmienić instalację hydrauliczną i elektryczną, zrobić nową wylewkę na podłogę, sufity podwieszane, wyrównać ściany oraz elementy wykończeniowe, począwszy od glazury i terakoty w łazience, poprzez panele podłogowe i drzwi wewnętrzne. Pracy jest naprawdę mnóstwo.

Kto zgłosił się do pomocy przy remoncie?  (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

(1) Comment

  1. Norb

    Piękne stare drzwi, cieszą oko. Powinno się szanować i konserwować stare, bo niewielu już swiadków przedwojennych czasów.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *