Ruch jak na Marszałkowskiej

Ruch jak na Marszałkowskiej

Mieszkańcy domów przy ul. Marszałkowskiej w Wołominie tracą cierpliwość. Jak zapowiadają w rozmowie z naszym tygodnikiem, niedługo zaczną przekazywać policji nagrania „rajdowców”, którzy za nic mają ograniczenia prędkości i tonażu, ustanowione dla tej drogi.

Mieszkańcy ulicy Marszałkowskiej w Wołominie zmagają się z uciążliwościami, spowodowanymi nieodpowiedzialnością kierowców łamiących przepisy obowiązujące na tej ulicy, już od dłuższego czasu. Na Marszałkowskiej obowiązuje zakaz ruchu pojazdów, których rzeczywista masa całkowita jest większa niż 3,5 tony oraz zakaz przekraczania prędkości określonej na znaku do 30 km/h. Zakaz ograniczający dopuszczalną masę całkowitą 3,5 t nie dotyczy tylko pojazdów służb miejskich oraz pojazdów posiadających czasowe lub jednorazowe zezwolenia, wydane przez władze miejskie. Niestety, kierowcy w tym miejscu notorycznie łamią prawo.

– Rzeczywistość jest taka, że ulica Marszałkowska stała się od dłuższego czasu dla kierowców nieprzestrzegających obowiązujących przepisów główną arterią łączącą północno-wschodnią część Wołomina z częścią południowo-zachodnią. Jednocześnie mimo ograniczenia prędkości do 30 km/h i posadowionych dwóch progów zwalniających, niektórzy kierowcy poruszają się swoimi pojazdami z prędkością stawiającą mieszkańców i pieszych w stan osłupienia, niejednokrotnie narażając ich na bezpośrednie niebezpieczeństwo. Czasami to istne rajdy. Ulica Marszałkowska została zbudowana z pieniędzy prywatnych jej  mieszkańców, wielkim ich staraniem i poświęceniem. Warstwa podbudowy i nawierzchnia ze względu na koszty została zaprojektowana i wykonana z ograniczeniem jej nośności, dlatego uzgodniono i wprowadzono taką, a nie inną organizację ruchu. W ostatnim czasie sytuacja niestosowania się kierowców do obowiązujących przepisów znacznie się nasiliła. Dziennie ulicą Marszałkowską przemykają dziesiątki samochodów o ciężarze całkowitym powyżej 3,5 t. Są to głównie pojazdy asenizacyjne, dowożące odpady płynne do pobliskiej oczyszczalni ,,Krym”, ale także wiele innych, które nie są pojazdami służb miejskich. Wielokrotnie na Marszałkowskiej interweniowały patrole drogowe policji, lecz w krótkim czasie po interwencjach sytuacja wracała do stanu poprzedniego. Kierowcy tłumaczyli się faktem, że obecnie prowadzony jest remont ulicy Kasprzykiewicza i że została ona zamknięta. Tłumaczenie to jest co najmniej śmieszne. Starostwo zamykając ul. Kasprzykiewicza nie zmieniło organizacji ruchu dopuszczającego ruch ulicą Marszałkowską. Nadal do oczyszczalni można dojechać ulicą Krymską lub od strony Ossowa – informują mieszkańcy, którzy zgłosili się do redakcji Wieści.

Mieszkańcy Marszałkowskiej proszą wszystkich kierowców ciężkich pojazdów, którzy nie przestrzegają obowiązujących na drodze przepisów drogowych, aby nie niszczyli wybudowanej za ich pieniądze nawierzchni. Jednocześnie informują, że w kilku miejscach Marszałkowskiej funkcjonuje monitoring. Ostrzegają, że jeśli sytuacja dalej będzie się powtarzała, zapisy z monitoringu oraz zdjęcia z numerami pojazdów, datą i godziną, będą przekazywane odpowiednim organom z wnioskami o ukaranie.

(3) Comments

  1. mark

    Ja mam pytanie do wielce oburzonych mieszkańców- bo okrążałem metropolie zwaną wołminem- jadąc w kierunku Poświętnego. Oto pytanie: dlaczego te śmieciary i szambiary mają jeździć TYLKO I WYŁĄCZNIE ulicami Kasprzykiewicza i Matarewicza- kiedy obsługują głównie wołmińskie mega- miasto?? Niech dojeżdżają do zlewni właśnie ul. Marszałkowską- bo to najbliższa droga do miejsca zrzutu- od strony mega citywołmin. Taka logika. A tak na poważnie- wieśniaki z Leśniakowizny , chciały budowy drogi obwodowej po śladzie ul. Krymskiej w Leśniakowiźnie- aż do krzyżówki na nowo pobudowanej ulicy Boh. Ossowa w Ossowie.Pani burmistrz- zdjęła te inwestycje z planów. Tym samym- wskazała droge po której mają te szambówy jeździć- czyli Waszą. Osobiście- uważam, że wybudowanie tej drogi w wymiarach nieco szerszych- niż spartolona mała obwodnica wołmina( na której dwa przejeżdżające busy muszą składać lusterka ) , po trzykroć lepiej udrożniłaby ruch w wołminie niż ta parodia przy grabiczu. Jak sie okazuje- miałem racje. Ale urzędasy- dojdą do tej konkluzji za 30 lat- gdy będą musieli wykupować działki pod te droge za grube miliony- zamiast budować to teraz- gdy ziemia tańsza nieco.

  2. Rafał

    Mam pytanie do naszych Włodarzy, jak długo jeszcze bogaci mieszkańcy Marszałkowskiej będą rządzić miastem. Kilka lat temu miasto zleciło wykonanie projektu przedłużenia Marszałkowskiej do ulicy Kasprzykiewicza. Pan nadburmistrz Bogdan D. zablokował ten projekt, podobno za własne pieniądze wybudował wysepki (wtedy pojawiły się znaki z ograniczeniem do 30km/h przed wysepkami) i postawił znaki ograniczenia do 3,5T . Policja bardzo sumiennie wyłapywała łamiących zakaz na ulicy Marszałkowskiej, aż wszystkie szambiarki przeniosły się całkowicie na ulicę Kasprzykiewicza. Niestety o jednym fakcie zarządzający miastem ani policja nie pamiętali, albo udawali że nie wiedzą, że na Kasprzykiewicza w Leśniakowiźnie również jest zakaz. Przynajmniej od kilkunastu lat przed rondem w Majdanie stoi tablica z zakazem dla pojazdów powyżej 3,5T. Pan Bogdan jak chciał zrobić dobrze swoim dzieciom to powinien wybudować domy przy Przepiórczej, wtedy by miał ciszę i święty spokój.

  3. kierowca

    Rajdy niestety uprawiają kierowcy również w Zabkach. Markach. Zielonce. Nie zabrakło buraków wyprzedzających na rondzie prawa strona poprzez wyprzedzanie pasem który jest do włączania się do ruchu miedza Zabkami a Zielonka. Nagminne przekraczanie prędkości. Zagrażanie bezpieczeństwa w ruchu. Gdzie policja?????????

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *