Strażnicy razem z policją

1

Od 2 kwietnia straże gminne i miejskie przeszły pod nadzór policji. Pomagają pilnować obostrzeń, nałożonych w związku z epidemią koronawirusa.

Straże gminne oraz straże miejskie zostały poddane zwierzchniemu nadzorowi policji, która będzie koordynowała pracę patrolową tych formacji – zdecydowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. – Wojewodowie wydali odpowiednie polecenia prezydentom, burmistrzom, wójtom, którzy dysponują formacjami tego typu. Te polecenia spotkały się z ogromnym zrozumieniem władz samorządowych, za co bardzo im dziękuję – zaznaczył minister Kamiński.

Jak poinformował Wieści komendant Straży Miejskiej w Wołominie, od 2 kwietnia Straż Miejska w Wołominie również zobowiązana jest organizować pracę swoich funkcjonariuszy zgodnie ze wskazaniami komendantów, właściwych terytorialnie jednostek policji. – Polega to na tym, że w ramach wspólnej organizacji służby policjanci oraz strażnicy miejscy realizują tożsame zadania w uzgodnionych obszarach odpowiedzialności. Planowanie patroli odbywa się z uwzględnieniem liczby kierowanych do służby strażników. Zadania Policji jak i Straży Miejskiej wynikają z treści zawartych we wskazanej wyżej ustawie zaleceń, ograniczeń i zakazów dot. funkcjonowania mieszkańców w przestrzeni publicznej. Podkreślić należy, że Wojewoda Mazowiecki polecił również, aby pozostałe zadania Straży Miejskiej były realizowane wyłącznie w zakresie niezbędnym do osiągnięcia celu głównego, tj. zapobieganiu rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

1 KOMENTARZ

  1. Czyli teraz wszystkie interwencje porządkowe trzeba zgłaszać do ..? A ja się dodatkowo pytam jaki przepis daje wojewodzie zmianę zadań ustawowych straży miejskiej?
    Nie dość że mało co robili a jak zrobili to z łaską i zazwyczaj źle, to jeszcze przepisy sobie sami wymyślają i to się świetnie wpisują w działania obecnej władzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj