Zdalny burmistrz   

0

Sytuacja w ostatnim czasie zaskoczyła nas wszystkich, bo nikt się tego nie spodziewał, nikt nie był przygotowany na taką ewentualność. Świat się może nie zawalił, ale z pewnością gwałtownie zatrzymał.  Można założyć, że świat „sprzed” i ten „po” będą się zasadniczo różnić. Szkopuł w tym, by owa różnica nie była zbyt wielka. Dlatego wielka odpowiedzialność spoczywa na nas samych, ale jeszcze większa na tych, którym jakiś czas temu powierzyliśmy władzę.

Jak ocenia to, co się wokół nas dzieje Krzysztof Chaciński, burmistrz Radzymina – gminy, która w naszym powiecie rozwijała się dotąd najszybciej?

– Na dobrą sprawę ta niecodzienna sytuacja zaskoczyła wszystkich, mnie również. Na pierwszy rzut oka wydawało się, że ten stan potrwa kilka dni, teraz wiadomo, że tak nie będzie. Dziś jest inaczej, nie wiadomo kiedy się to wszystko zakończy. Jestem burmistrzem na „pół zdalnym” bowiem co drugi dzień pracuję w urzędzie, a resztę czasu pracuję z domu. Mam dwójkę małych dzieci, w tym urodzoną przed miesiącem córeczkę. Chcę jak najlepiej pogodzić rolę burmistrza i ojca, oraz wesprzeć moją żonę w tej trudnej sytuacji. Nie mogę jednak pozwolić sobie na zawieszenie moich obowiązków i pójście „na opiekę”. Pracy jest mniej niż zwykle, ale to doskonały czas do nadrobienia zaległości, dlatego jej organizacja musiała ulec zmianie. Nie wszystkie zadania wymagają mojej obecności. Wydaje się, że owa zdalna praca wcale nieźle mi wychodzi. (…)

Czy wobec trudnej sytuacji gmina Radzymin ma pomysł by ulżyć mieszkańcom, jakoś ich wspomóc w finansowej niedoli, pomoc przedsiębiorcom?

– Zastanawialiśmy się nad tym problemem, przyjmując zasadę rozmów indywidualnych, bo każdy taki przypadek musi być wnikliwie rozpatrywany, każdy jest inny. Tu nie ma szablonu. Trudno ustalić ogólne zasady, bo każda z branż na naszym terenie kryzys odczuwa. Zachęcamy przedsiębiorców do składania wniosków o umorzenie podatków lub czynszu, ale powtarzam: każdy będzie rozpatrywany indywidualnie.

A co Pan myśli na temat obniżki na czas pandemii poborów dla samorządowców?  (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj