Wołomin: Porody w czasie epidemii

Wołomin: Porody w czasie epidemii

(…)Sprawdziliśmy jak porody wyglądają w wołomińskim Szpitalu Powiatowym. Oczywiście tutejszy oddział ginekologiczno-położniczy również ściśle przestrzega odgórnych zaleceń Ministerstwa Zdrowia.

– Pacjentki informują nas czy są zdrowe, czy chore. Jeśli są zdrowe i nie ma żadnych objawów infekcji, to od razu je przyjmujemy. Porody odbywają się bez partnera, są tylko same pacjentki. Staramy się zachowywać tak, aby w tej trudnej sytuacji czuły się bezpieczne. Nie ma też żadnych odwiedzin. Ze względów bezpieczeństwa chcemy, aby w szpitalu była możliwie jak najmniejsza ilość ludzi z zewnątrz. Jeśli ciąża dobiega końca, to nie możemy powiedzieć pacjentce żeby zaczekała z porodem, bo jest trudna sytuacja. Tu trzeba działać szybko – powiedział nam ginekolog-położnik zatrudniony w Szpitalu Powiatowym w Wołominie. – Tydzień temu, w piątek było pięć porodów. Innego dnia były dwa czy trzy. Chyba w kwestii ilości porodów nic się nie zmieniło, ale dla pewności trzeba byłoby zrobić porównanie z wcześniejszymi miesiącami. Jeśli zaś chodzi o inne zabiegi ginekologiczne, to zostały one wstrzymane. Wszystkie zabiegi, które mogą poczekać i nie są bardzo pilne, przekładamy na inne terminy – dodał nasz rozmówca.

Wiele kobiet martwi się tym, że ich partner nie będzie mógł uczestniczyć w porodzie. – Z reguły na izbę przyjęć nie wpuszczają już partnerów. Teraz wygląda to tak, że mąż zostawia żonę z torbą pod drzwiami i sam czeka w aucie na informację czy akcja porodowa została już rozpoczęta – relacjonuje nam jedna z pań.

– Ogólnie problem może zaistnieć, jeśli ktoś cierpi na depresję. Problem też jest wówczas, jeśli kobieta przeszła ciężko poród i jest unieruchomiona po cesarce (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

(2) Comments

  1. Mietek

    ale pech pani Julito. Pochlebny artykuł o porodówce w Wołominie i w pierwszym dniu publikacji zamykają oddział. To raczej nie podniesie ratingów władzom powiatowym...

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *