Dotrzymał obietnicy

3

Kilka tygodni po spotkaniu z mieszkańcami w Helenowie (relacjonowaliśmy jego przebieg na łamach Wieści), nadszedł czas na sprawdzenie, czy władze gminy i powiatu wywiązały się z obietnic danych mieszkańcom wsi.

Chodzi przede wszystkim o sprawę zgłaszaną przez sołtys Helenowa, która zwróciła uwagę obecnym na spotkaniu staroście oraz burmistrz Wołomina, by łącznik do trasy S8, który połączy drogę 635 z Węzłem Wołomin, rozpocząć od budowy skrzyżowania ulokowanego przy ich wsi. Jak mówiła sołtys, wyjazd z ul. Boryny na drogę wojewódzką 635 to codzienna walka o życie. Rondo, które planuje budować marszałek przy okazji powstawania łącznika pomoże rozwiązać ten problem i mieszkańcom bardzo zależy, by wykonać je jak najszybciej – jako pierwszy etap budowy łącznika.

Zarówno władze powiatu, jak i burmistrz obiecali szybką interwencję. Czas naglił, ponieważ właśnie toczyło się postępowanie mające wyłonić wykonawcę prac. Kilka tygodni później byłoby już za późno na takie ustalenia.

Jest maj, a my pytamy starostę i burmistrz Radwan o to, co zrobili w sprawie próśb mieszkańców Helenowa. Niestety, do chwili zamknięcia numeru nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi od burmistrz Radwan. Gotowe pisma przesłał nam za to starosta Adam Lubiak. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

3 KOMENTARZE

  1. Panie starosto…ulica wilenska jest rowna ale ida krokiem w przyszlosc dlaczego zostala zwezona jak bylo tyle miejsca…srodek miasta i takie waqskie gardlo …a idz pan

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj