Nieprawidłowości w LGD

0

Na początku roku doszło do powołania nowego zarządu Lokalnej Grupy Działania Równiny Wołomińskiej. Miejsce Rafała Rozpary na stanowisku prezesa objął Artur Dzięcioł. Nowe władze LGD od razu zapowiedziały, że w Stowarzyszeniu przeprowadzony zostanie szczegółowy audyt.

W ubiegłym tygodniu poznaliśmy wyniki tego audytu. Niestety, kontrola wykazała wiele uchybień.

Już na samym początku informacji na temat wyników kontroli LGD Równiny Wołomińskiej zaznaczono, że: „Działalność Lokalnej Grupy Działania Równiny Wołomińskiej w zakresie realizacji zadań statutowych oraz prowadzenia gospodarki finansowej w latach 2016-2019, należy ocenić negatywnie. Podstawą powyższej oceny są:

1. Opóźnienia w zakresie realizacji umowy o warunkach i sposobie realizacji strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność (…) zawarta z Samorządem Województwa Mazowieckiego w dniu 17.05.2016 r., które spowodowały utratę możliwości wykorzystania środków w kwocie 1 300 000 zł, co stanowi 10,0% przyznanego wsparcia.

2. Nieprawidłowości w zakresie wykorzystania wyprzedzającego finansowania wparcia, przyznanego umową o przyznaniu pomocy (…) zawartą z Samorządem Województwa Mazowieckiego w dniu 29.06.2016 r., które spowodowały utratę środków w kwocie 185 032,24 zł, stanowiącej 19,2% tego finansowania. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj