Powiat wołomiński: Zalewało i łamało

Powiat wołomiński: Zalewało i łamało

Tylko w ciągu 3 weekendowych dni Państwowa Straż Pożarna z Wołomina wyjechała do 35 miejsc, gdzie silne wiatry, burza lub ulewa spowodowały zniszczenia prywatnych posesji, zalania garaży, tuneli i połamania drzew. (…)

Najwięcej interwencji zanotowano w Ząbkach, Markach i w Tłuszczu. Jak przyznali dzwoniący do nas Czytelnicy, winą za tak rozległe podtopienia w miastach można winić władze, które pozwalają na niekontrolowaną rozbudowę osiedli mieszkalnych, nie pozostawiając miejsca na zieleń i miejsca, gdzie deszcz może po prostu wsiąknąć w glebę. Mieszkańcy alarmują, że woda do ich domów wlewała się wprost ze źle wyprofilowanych ulic, na których nierzadko – zbyt wysoko umieszczono studzienki! Czy władze miast wyciągną wnioski z weekendowych wydarzeń? (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

(5) Comments

 1. korneliusz

  Tak się dzieje jak zasypuje się rowy stawy i inne zbiorniki wodne. Tak się dzieje jak bezmyślni inwestorzy zapominają że w ich gestii jest wybudowanie instalacji umożliwiającej odprowadzenie wody z posesji. Tak się dzieje jak bezmyślni inwestorzy podnoszą teren bez wcześniejszych pomiarów i ustaleń. Tak się dzieje jak władze gminne odbierają fuszerki i jeszcze chwalą się tym faktem w lokalnych mediach.

  1. wieisek

   Gdzie jest powiatowy inspektorat nadzoru? Gdzie są zarządcy (rowy itp maja swoich właścicieli) Gdzie jest $ na utrzymanie i konserwacje? Mało to bezrobotnych nauczycieli którzy mogliby sobie dorobić przy kopaniu rowów?

 2. mark

  I mają racje , że protestują: brak kanalizacji burzowej w ulicach, bezprawne podnoszenie gruntów na działkach- bo nie istnieje MPZP- jak np w podwołomińskich wsiach, a pani z urbanistyki z rozbrajającą szczerością odpowiada- nie ustalimy- bo musielibyśmy ograniczyć zabudowe działek na terenach zalewowych. Mówiąc krótko: budujcie sie nawet w bagnie- a jak was zajeje- dostaniecie chajs z ubezpieczalni- bo my- jak by co- nie ustalimy MPZP. I za to właśnie- bierzemy co miesiąc pieniądze z waszej kieszeni. Inna kwestia: buduje sie droge, określa szerokość jezdni, chodnika itp. Ale nie określa sie - gdzie ta woda ma odpływać. Wystarczy popatrzeć na ostatnie inwestycje we wsi krawężnik, asfaltu 200m - a jak zaleje- basen z jezdni- bo NIKT W GMINIE NIE POMYŚLAŁ , ŻE DROGA MA MIEĆ KANALIZACJE BURZOWĄ. Rzecz następna- przychodzą do gminy ludzie , że dziury w drodze. Nikt nie powie: wykorytujemy i utwardzimy. Oni ewentualnie- wyślą wywrotke z destruktem, rozwałkują- podnosząc wysokość jezdni. A później twierdzą- że sami tego chcieliści i asfalt będzie 40cm wyżej niż brama- co jest oczywiście kłamstwem bo 30 lat temu ludzie obsadzając bramy i płoty- nie kopali sobie transzeji w gruncie. Innymi słowy- nie urząd ma racje- a ludziska

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *