Nie chcą nowych bloków

0

Na stronie Miasta Zielonka burmistrz zamieścił komunikat, który stał się głównym tematem rozmów mieszkańców osiedla Poligon. Rozpalił głowy mieszkańców i fora internetowe do tego stopnia, że po kilku dniach nie wiadomo już co jest prawdą, a co ludzkim wymysłem.

Komunikat zatytułowano: „W sprawie poznania opinii mieszkańców Osiedla Poligon” i informuje się w nim, że Miasto Zielonka może pozyskać do mienia gminnego dużą działkę, zlokalizowaną przy stacji kolejowej PKP, na której można stworzyć tak niezbędny w tym rejonie parking samochodowy. To dobra wiadomość, ale dalej, jak zwykle pojawia się haczyk: „Ze względu na wysoką wartość działki przy stacji PKP, Miasto Zielonka nie jest w stanie jej kupić z uwagi na ograniczone możliwości finansowe budżetu. W tym konkretnym wypadku jedyną możliwością nabycia tej nieruchomości jest forma zamiany.

Środki finansowe pozyskane przy zamianie działek chcemy wykorzystać na zagospodarowanie i uporządkowanie obszaru osiedla Poligon poprzez np. zwiększenie liczby miejsc parkingowych, budowę nowego placu zabaw, modernizację siłowni plenerowej czy też generalny remont klubu osiedlowego „Babie Lato”. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj