Co tu powstanie?

Co tu powstanie?

W Ząbkach powraca temat działki po dawnym Gazomontażu. Co stanie się z terenem umiejscowionym u zbiegu ulic Powstańców i Piłsudskiego? Czy powstanie tu nowy obiekt handlowy? A może okoliczni mieszkańcy zyskają miejsce do rekreacji i wypoczynku?

O tym terenie pisaliśmy w listopadzie ubiegłego roku. Wówczas to Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Ząbkach zorganizowało spotkanie z mieszkańcami, którego tematem były plany związane z zagospodarowaniem działki po dawnym Gazomontażu. Miasto i PWiK podzieliło się wtedy ze wszystkimi dość sprecyzowanymi planami, zgodnie z którymi na przedmiotowej nieruchomości mógłby zostać wybudowany nowoczesny obiekt handlowy z usługami publicznymi o powierzchni zabudowy około 6000 m2. Resztę działki zajęłaby tzw. przestrzeń niekubaturowa. Budynek składałby się z jednej bryły, posiadałby parkingi podziemne lub nadziemne o liczbie uzależnionej od charakteru obiektu. Oprócz parkingu obiekt liczyłby 3 kondygnacje nadziemne, z czego dolne miałyby charakter komercyjny (sklepy, restauracje, kawiarnie), zaś górna charakter publiczny (ośrodek kultury/biblioteka). Do tego potrzebny jest jednak inwestor.

– Musi się znaleźć inwestor, który będzie chciał w to zainwestować. Zyskiem dla miasta będzie to, że skorzystają z tego mieszkańcy. W przypadku inwestora mówimy o części komercyjnej, ale dla nas jako miasta i mieszkańców najistotniejsza jest ta część rekreacyjna z zieloną przestrzenią i dodatkowe zagospodarowanie jednego poziomu tego obiektu na potrzeby Miejskiego Ośrodka Kultury – mówiła wówczas burmistrz Małgorzata Zyśk. Pomysł wybudowania centrum handlowego podzielił nieco mieszkańców. Jedni stwierdzili, że to ciekawa sprawa, inni woleliby więcej terenów zielonych i park. Oby tylko nie wybudowano tu kolejnych bloków – mówili inni. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

No Comments

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *