Kontrowersji wokół powrotu do szkół ciąg dalszy

9

Na temat decyzji Ministerstwa Edukacji ws. powrotu uczniów do szkół tym razem postanowiły wypowiedzieć się Unia Metropolii Polskich, Związek Miast Polskich, Związek Powiatów Polskich oraz Związek Gmin Wiejskich RP. Przekazały Ministerstwu listę postulatów dotyczących powakacyjnego funkcjonowania szkół i innych placówek.
Zdaniem samorządowców, nadal brakuje szczegółowych wytycznych w kwestii funkcjonowania placówek oświatowych.
„(…) Deklarujemy pełną współpracę w kwestii tworzenia każdych przepisów, które będą chroniły mieszkańców naszych wspólnot i pozwalały na uniknięcie sytuacji niebezpiecznych epidemicznie. Oddajemy do dyspozycji MEN naszych urzędników, którzy na bieżąco monitorują sytuację w podległych placówkach, zbierają głosy mieszkańców i pracowników oświaty” – czytamy w piśmie.
Oto niektóre z postulatów samorządowców: (…)
Więcej na łamach Wieści.

 

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

9 KOMENTARZE

  1. Odnośnie wykrytego CoVid w wołomińskim przedszkolu. Pani burmistrz: dlaczego rodzice nie zostali powiadomieni wcześniej, a dopiero w poniedziałek gdy potwierdzono wyniki testu u pracownika? Czy wie Pani ze naraziła pani życie wielu ludzi nie informując o tym że pracownik został skierowany na testy. Przez weekend nasze dzieci – potencjalnie zarażone i tego nieświadome – miały kontakt z dziadkami, sąsiadami, chodziły na place zabaw, wyjeżdżały na wakacje, jeździły do galerii handlowych i.td. Dlaczego pani dyrektor i burmistrz tłumaczą się przestrzeganiem wszystkich procedur podczas gdy naraziły na zakażenie wiele osób!!!! To jest skandal który powinno wyjaśnić śledztwo prokuratorskie

  2. To są najlepsze wzorce przejmowane od niedorobionego Rafałka z Warszawy. Tuszować i pudrować sprawy póki się da, w międzyczasie szukać kozła ofiarnego. A tak w ogólności odsuwać odpowiedzialność za cokolwiek i mieć nieustannego focha, że z centrali płynie za mało pieniędzy na samorządowe pierdoły.

  3. O widać że same PISmadrale się wypowiadają… Nie mając wogole zielonego pojęcia o procedurach każdy jest ekspertem… Szkoda nawet odpowiadać na te teksty…

  4. Ty nie masz pojęcia o sprawie. A się mądrzysz. .?. Pracownik przedszkola był podejrzany dużo wcześniej i wszyscy siedzieli cicho czekając na wynik, bo tak im tak kazano. Co ty na to?

  5. Z procedury: „W przypadku wystąpienia u pracownika będącego na stanowisku pracy niepokojących objawów sugerujących zakażenie koronawirusem należy niezwłocznie odsunąć go od pracy. Należy wstrzymać przyjmowanie kolejnych grup dzieci, powiadomić właściwą miejscowo powiatową stację sanitarno-epidemiologiczną i stosować się ściśle do wydawanych instrukcji i poleceń.” A tu przyjmowano kolejne grupy dzieci,…

  6. Dzisiaj czytałem KŁAMSTWA naszej burmistrz w ulotce #akcja segregacja. Kłamczucha wymienia tam czynniki przez które ceny śmieci wzrosły i dodaje że to nie jest wina samorządu. Otóż pani burmistrz mieszkańcy Wołomina nie są kretynami – samorząd który jest właścicielem spółki komunalnej zarządzającej wysypiskiem i sortownią zlokalizowanymi na terenie miasta MA WPŁYW NA CENĘ ŚMIECI. Przyjmujemy odpady z gmin zlokalizowanych dziesiątki kilometrów od nas które mają porównywalne ceny smieci do nas a nie mają u siebie śmierdzącego wysypiska i sortowni. Nie damy się okłamywać!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj