Koronawirus w przedszkolu

3

Kolejne przedszkole w naszym powiecie zostało zamknięte z powodu wykrycia COVID-19. W minioną sobotę Publiczne Przedszkole nr 1 im. Krasnala Hałabały w Kobyłce opublikowało informację o następującej treści: „Z powodu wykrycia przypadku COVID-19, decyzją organu prowadzącego, Publiczne Przedszkole nr 1 w Kobyłce od 24.08.2020 r. jest zamknięte do odwołania. Na bieżąco będziemy Państwa informować o kolejnych podejmowanych działaniach.”

Ta informacja zmroziła mieszkańców Kobyłki. Na facebooku i lokalnych forach od razu zaczęły pojawiać się wpisy zaniepokojonych osób.

– Zgodnie z informacją Sanepidu dyrekcja wiedziała o zakażeniu od piątku!!! A my dzisiaj z fb. W mojej ocenie skrajna niekompetencja – napisała jedna z mieszkanek.

– Jak to jest, że rodzice dzieci, które uczęszczają do przedszkola dowiadują się z fb o zamknięciu placówki i o przypadku COVID. Skąd mamy uzyskać więcej informacji, co mamy dalej robić? – pytała inna osoba.

– Rozumiem, że dzieci na kwarantannie z automatu zapewniają kwarantannę wszystkim swoim domownikom (rodzicom, rodzeństwu itd.) ?! Czekam na rozpoczęcie roku szkolnego będzie ciekawie – dodał jeszcze ktoś.

Sytuację starali się uspokoić przedstawiciele Urzędu Miasta Kobyłka. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

3 KOMENTARZE

  1. W trudnych czasach widać kto się nadaje na szefa, kierownika, dyrektora, prezesa, burmistrza, jednym słowem lidera, a kto trafił na takie stanowisko przypadkiem lub z nadania. Niestety większość naszych lokalnych liderów to miernoty umysłowe, niedecyzyjne, bez wyobraźni, zależne. Nie będzie zmian dopóki ważne funkcje pełnić będą takie miernoty jak Bonecka, Radwanowa, większość dyrektorów szkół i przedszkoli prezesowa spółdzielni mieszkaniowrj. Skąd w Wołominie problem z płaceniem nauczycielom za nadgodziny, skąd 10 mln długu w wołomińskiej oświacie, skąd wzywanie niezależnych dyrektorów szkół na dywanik do ZEASu, skąd problem z wiatami śmietnikowymi na osiedlu?? PRZEZ MIERNOTY.

    • Te miernoty to efekt deficytu intelektualnego wyborców. Naprawdę nie wiem gdzie są te barany – co nie potrafią „sprawdzić” dokonania osób na które „chcą” zagłosować…

      A potem głosują – na struzików, radwanowe itp. itd.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj