Tak będzie w szkole od września!

5

Wcześniejsze godziny lekcji (od godz. 7.10), brak pluszaków i dywaników w klasach, nauczyciele w przyłbicach, płyny dezynfekujące na każdym piętrze oraz ograniczenie przemieszczania się w szkole – oto nowe zasady, jakimi kierować się będą od września dyrektorzy i nauczyciele naszych szkół. Wiemy już, jak od następnego tygodnia będzie wyglądała nauka w wołomińskich placówkach.

Dyrektor Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół i Przedszkoli w Wołominie Halina Bonecka poinformowała nas, że na każdą szkołę i przedszkole nałożono obowiązek przestrzegania reżimu sanitarnego – w związku z wytycznymi GIS na czas epidemii. – Według obecnych wytycznych uczniowie nie mają obowiązku noszenia maseczek i rękawic (ale też jeśli ktoś zechce, to może nosić maseczkę) – obowiązkowa jest dezynfekcja rąk przy wejściu do budynku. Organizacja zajęć planowana jest tak, aby w miarę możliwości uczniowie mieli lekcje w jednej sali. Trzeba będzie zapobiegać również gromadzeniu się uczniów w czasie przerw – mówi nam dyrektor, która na co dzień nadzoruje pracę placówek.

Jak dowiedziały się Wieści, wołomińskie szkoły opracowują także indywidualne procedury zapewnienia bezpieczeństwa uczniom i pracownikom. Na czym polegają zmiany?

– Plan lekcji uwzględnia jak najmniejszą konieczność przemieszczania się uczniów.

– Wprowadzono możliwość rozpoczęcia lekcji wcześniej – od godz. 7.10.

– Nauczyciele w wieku 60+ nie są objęci koniecznością dyżurowania.

– Szkoły gromadzą środki ochronne, niezbędne do bezpiecznego funkcjonowania placówki w nowym roku szkolnym (płyny do dezynfekcji rąk i powierzchni oraz dozowniki, rękawiczki ochronne, maseczki i przyłbice). (…)

Więcej na łamach Wieści.

W najnowszych Wieściach także szczera wypowiedź jednego z dyrektorów szkół w powiecie na temat rzeczywistego przygotowania placówek na czas epidemii.

 

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

5 KOMENTARZE

  1. Jak myślicie ile czasu nasze wołomińskie szkoły utrzymają reżim sanitarny biorąc pod uwagę, że w normalnych warunkach jest dramat ????

  2. W podobnym co reszta kraju…
    Ciężko trzymać się „absurdalnych” zaleceń – czyli dobrych rad
    Trzeba było w marcu szkoły zamykać?

  3. Co zrobił samorząd, żeby przygotować szkoły i nauczycieli do jakiejkolwiek formy nauki w trakcie pandemii? W ogóle cokolwiek zrobił? Poza narzekaniem na zalecenia, bo to absolutnie nic nie zmienia w sytuacji szkół, nauczycieli i uczniów. „Samo rząd” jednak do czegoś zobowiązuje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj