Nowe informacje ws. nakazów zapłaty!

3

Syndyk SKOK Wołomin już nie będzie żądał pieniędzy od byłych i obecnych członków Kasy. Oto oficjalny komunikat Rzecznika Praw Obywatelskich, zamieszczony na stronie internetowej jego instytucji:

„Członkowie upadłej SKOK Wołomin nie będą już więcej wzywani przez syndyka do pokrycia strat Kasy – do wysokości dwukrotności wpłaconych udziałów.  W ich obronie występował RPO

Na posiedzeniu Rady Wierzycieli podjęto bowiem uchwałę o zgodzie na zrzeczenie się przez syndyka roszczeń spornych z tytułu odpowiedzialności byłych i obecnych członków SKOK Wołomin za pokrycie strat kasy do podwójnej wysokości wpłaconych udziałów – w zakresie wszystkich spraw, które nie zostały zakończone prawomocnym orzeczeniem

Poinformował o tym 31 sierpnia 2020 r. RPO Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XVIII Wydział Gospodarczy ds. upadłościowych i restrukturyzacyjnych, w sprawie w postępowaniu upadłościowym SKOK Wołomin.

Wcześniej członkowie upadłej SKOK Wołomin, głównie seniorzy, byli wzywani przez syndyka do pokrycia strat Kasy – do wysokości dwukrotności wpłaconych udziałów. W ocenie Rzecznika Praw Obywatelskich syndyk nie miał do tego tytułu prawnego. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj