Waleczna sołtys zrezygnowała z funkcji

Waleczna sołtys zrezygnowała z funkcji

„Składam rezygnację z pełnienia funkcji Sołtysa (Jednostki Pomocniczej Gminy) we wsi Mostówka Powyższą decyzję podjęłam z powodu braku chęci ze strony Pani Burmistrz, do jakiejkolwiek współpracy ze mną, jako przedstawiciela wszystkich mieszkańców oraz z powodu niewypełniania podstawowych obowiązków jako Gospodarza Gminy, wobec naszej miejscowości” – napisała w oficjalnym piśmie do burmistrz Wołomina Elżbiety Radwan, sołtys wsi Mostówka Balbina Pokrzywnicka. O tej niezwykle aktywnej sołtys pisaliśmy na łamach Wieści wielokrotnie, głównie w kontekście walki o chodnik we wsi oraz protestów przeciwko smrodowi z wysypiska w Lipinach Starych. Z sołtys Balbiną Pokrzywnicką rozmawiamy o motywach podjęcia tej niespodziewanej decyzji.

Skąd pomysł by pożegnać się ze swoją funkcją? Była Pani przecież jednym z najbardziej rozpoznawalnych sołtysów w regionie.

– Pani redaktor, przelała się czara goryczy. Ileż można prosić i błagać o wywiązywanie się gminy z podstawowych obowiązków wobec mieszkańców gminy? Ile razy trzeba prosić o tak podstawowe sprawy jak wykoszenie rowów melioracyjnych czy załatanie dziur w drodze? Zrezygnowałam z pełnienia funkcji sołtysa, bo nie podoba mi się sposób zarządzania finansami gminy Wołomin. Mieszkańcy tak małej wsi jak Mostówka, mimo że płacą niemałe podatki, są traktowani po macoszemu – zawsze jesteśmy gorsi. A my nie jesteśmy gorsi! Myślę, że dużo dałam z siebie mieszkańcom i wiele nam się udało. Cieszę się, że twierdzi Pani, że jestem rozpoznawalna jako sołtys – to świadczy, że byłam energiczna w dążeniu do poprawy życia mieszkańców naszej wsi. Teraz będę miała czas na skierowanie mojej energii w innym kierunku, ale od pracy dla mieszkańców Mostówki się nie odżegnuję. Nadal będę współpracowała z nowym sołtysem.

Czy powodem rezygnacji jest wieloletnia walka o chodnik w Mostówce? (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

(21) Comments

 1. mieszkaniec

  Ta kobieta niszczy każdego kto odważy się mieć odmienne zdanie lub stanie na drodze jej partykularnych interesów. Ludzie już zauważyli prawdziwą twarz jaśnie miłościwej.

   1. Balbi

    Przepraszam przejęzyczyłem się o Pani Eli. Pani Balbina to niezwykle waleczna kobieta działająca dla swoich mieszkańców.

 2. pytanie od mieszkańca

  W dokumentach zamieszczonych na BIP pojawiają się zlecenia wystawione na radnych tzw. ,,Pozytywnego''. Pani Burmistrz czy mamy do czynienia z korupcją polityczną??? Czy po prostu takie nowe standardy zostały wprowadzone w tej kadencji???

 3. urban

  Pani Balbino dziękujemy za kawał ciężkiej pracy wykonanej dla mieszkańców. Ewidentnie widać brak klasy ze strony urzędniczki. Czy ta osoba umie czytać ze zrozumieniem? Wystarczy, że kawałek chodnika tyle lat nie może zostać dokończony - wstyd pani burmistrz!!! W imię czego ten chodnik nie mógł zostać dokończony?

 4. tom

  Pani Burmistrz dlaczego mieszkańcy bloków muszą płacić za śmieci liczone od wody? Czy naszym kosztem łatana jest dziura w budżecie? Niektórzy przez uchwałę, którą wprowadziła Pani ze swoimi radnymi muszą płacić nawet 100%%% więcej. To skandal w biały dzień.

 5. Elle

  Służbowa współpraca jako źródło szczęścia? Tego jeszcze chyba w podręcznikach psychiatrii nie było. Konwencjonalne pismo na zakończenie współpracy jak płomienna mowa pogrzebowa po bohaterze narodowym? Kpina czy utrata kontaktu z bazą?

 6. Balbi

  Sołtys powinien być skuteczny, nie waleczny. Radowanie się walecznością, myloną ze zwykłą nadpobudliwością i brakiem panowania nad sobą, jest żenujące. Tym bardziej czerpanie satysfakcji ze sławy z tym związanej. Mostówce trzeba życzyć spokoju i zgody, a wtedy wszystko będzie w najlepszym porządku. To bardzo fajna miejscowość i zasługuje na to, żeby wszyscy czuli się w niej dobrze. Mam nadzieję, że nowy Sołtys będzie zupełnie inny.

  1. młot

   Mondrze piszesz uszędniku tak ma być właśnie. Muszom być nasze ludzie z naszej listy. My, my , my i tylko my!

 7. AA

  Rozumiem to tak: nie popierasz burmistrz i nie tańczysz jak małpa w jej cyrku to licz się z konsekwencjami. Sołtyska działała dzielnie o inwestycje ale niestety betonu nie rozbije. Wolała zrezygnować niż dalej wojować ze skostniałym układem. Jak uda się upchnąć kogoś z otoczenia burmistrzowej co będzie na całą wioskę od rana do nocy śpiewał pieśń uwielbienia dla Elki to może taktyka się zmieni. Tylko nie może za dużo pytań zadawać szczególnie o o te ciężarówki co kursują w kierunku wysypiska a jak mu smród zawieje to musi krzyczeć że to nowe paryskie perfumy zaczęli produkować obok zakładu oczyszczania. Kasa miasta pusta więc poza ewentualnym chodnikiem wiele nie ugra. Pieniążki idą na pijary. Podobnie jest w innych częściach gminy. Otwarcie się mówi o naciskach i próbach uciszenia niewygodnych osób a nawet przybiera to już formy nagonki. Poniekąd sołtyska jako otwarcie nielubiana zrobiła prezent Elce... Zresztą urzędniczy skowyt już tu słychać i tendencyjne śpiewki pod tytułem miłość, zgoda..... Takie pozory pod publiczkę.... Nowy życzeniem urzędasów ma być zupełnie inny czyli jaki? Koleś zza winkla? ER już najwidoczniej nie panuje ani nad sobą ani nad sytuacją w mieście... A jak o skuteczności mowa to faktycznie poza tym dzwonem inwestycje wycięte w pień a i dzwonek po roku trzeba było na serwis odstawić. Jesień się zaczyna i znowu zacznie się błoto po kolana ale takie problemy to pod dywan trzeba zamieść.

 8. mirek

  To pismo burmistrz sugeruje, że już pogrzebała sołtyskę żywcem i teraz jeszcze przydeptała ziemię. Z pisma do sołtyski wynika, że chyba coś nie tak z główką ma autorka, bo nikt o trzeźwym umyśle by tak do żywej osoby nie napisał

 9. dres

  elka dziękuje... ale pieniędzy za wiete n 8 słupach sama nie rozliczyła, nie rozliczyła internetu dla sołectw - a to ponad 33 000 000 złotych z naszej kasy .

 10. kilop

  Radwan nie ma tyle honoru aby podać się do dymisji ,za doprowadzenie Wołomina do upadku. Może trzeba ja usunąć .

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *