Wołomin coraz bliżej morza!

7

– Na stronie Urzędu Miasta w Biuletynie Informacji Publicznej widnieje informacja, iż na opracowanie Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Wołomin zawarta została umowa na kwotę 18.450,00 zł. Czy firma zajmująca się profesjonalnie powyższym zadaniem za tak ogromne pieniądze mogła dopuścić się umieszczenia tylu błędnych informacji? – zastanawia się wołomiński radny Krzysztof Rembelski po tym, jak na poniedziałkowej sesji władze Wołomina zaprezentowały radnym uchwałę zawierającą mnóstwo błędów merytorycznych. Z aktualizacji Planu wynika bowiem na przykład, że „Z Warszawą, istotnym ośrodkiem województwa zachodniopomorskiego, łączy miasto (Wołomin-red.) droga wojewódzka nr 631”,

Uchwałę w sprawie aktualizacji i przyjęcia do realizacji Planu gospodarki niskoemisyjnej dla Gminy Wołomin radni mieli przegłosować w miniony poniedziałek. Przygotowana przez prywatną firmę, na zlecenie władz miasta, aktualizacja zawierała jednak tak dużą liczbę błędów, że trzeba było ją w pośpiechu poprawiać, co przeciągnęło obrady do późnego popołudnia.

Być może uchwała przeszłaby bez echa gdyby nie czujność niektórych radnych. Radny Krzysztof Rembelski cierpliwie wypunktowywał błędy w przygotowanym dla miasta Planie, sprawiając wrażenie jakby tylko on przeczytał to, co za chwilę ma przegłosować Rada.

W Planie gospodarki niskoemisyjnej dla Gminy Wołomin znalazły się między innymi takie kwiatki jak ten, że gmina jest połączona z województwem… zachodniopomorskim… drogą DW 631.

Według twórców dokumentu prywatne Kino „Kultura” jest jednym z Gminnych Ośrodków Kultury, a pływalnia miejska nadal znajduje się na ul. Mariańskiej.

Dokument zamówiony przez miasto podaje także, że Zagościniec leży (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

7 KOMENTARZE

  1. To ja proponuję pani sekretasz, która powinna ten dokument przeczytać przed upublicznieniem wsiąść do autobusu zarzadzanego przez Miejski Zarząd Dróg i Zieleni i drogą nr 635 przez Zagosciniec pojechać do Warszawy w zachodniopomorskim. Może po drodze zrelaksować się na pływalni przy Mariańskiej. Dojedzie donikąd? Nie szkodzi, niwiele to w Wołominie zmieni. Ale wstyd.

  2. Hehe ktoś tu obalił porządny gąsior przy pisaniu. A jak tam wczasy Elu? Podobno ruszyłaś szlakiem historycznym Jana III Sobieskiego? Miałaś pogodę czy trzeba było kaftanik ubrać? Mam nadzieję, że już w przyszłym roku powstanie port morski w naszym pięknym mieście. Trzymam kciuki.

  3. Jedyny radny, który zainteresował się tematem bardziej bo reszta chyba nigdy w życiu nie zapoznaje się z otrzymanymi materiałami na sesję. Brawo Panie Rembelski gratuluję jasności umysłu, a reszcie współczuję zacofania i oznak lenistwa i głupoty.

  4. Tak działa urząd Pani Eli i jej nieudolni urzędnicy czy ktoś z nich to w ogóle czytał?!, znalazł się jeden mądry który wychaczyl te bzdury bo reszta to stado baranów siedzą na tych sesjach i G…O robia szczegolnie pupile pani burmistrz ktorzy przyklepia wszystko co Ela karze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj