Zielonka: Będzie obwodnica? 

Zielonka: Będzie obwodnica? 

W miniony wtorek w sali zielonkowskiego OKiS odbyło się spotkanie ws. tzw. obwodnicy osiedla Poligon. Zgromadzeni mieszkańcy obejrzeli wstępny projekt drogi okalającej ich osiedle, który wzbudził wśród zgromadzonych mieszane emocje.

Zielonka to miasto, które chętnie pyta o zdanie mieszkańców, zanim podejmie decyzje, które ich bezpośrednio dotyczą. Takiego partnerskiego podejścia do mieszkańców mogłyby się od władz Zielonki nauczyć na przykład władze Wołomina.

Wtorkowe spotkanie to pierwsze z serii, po którym mieszkańcy Zielonki zostali poproszeni o złożenie uwag do przedstawionej koncepcji „obwodnicy” osiedla.

Planowana budowa obwodnicy okalającej os. Poligon, ma według władz miasta zmniejszyć ruch w pobliżu bloków. Jednocześnie ustalono, że nie ma ona na celu stanowić objazdu dla stojących w korku na ul. Wyszyńskiego. – Obwodnica pomoże wydostać się z ul. Wojska Polskiego i nowego osiedla – tłumaczył wiceburmistrz. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

(3) Comments

  1. Daniel

    Zielonka jako taka potrzebuje obwodnicy. Od której strony by do miasta nie jechał, zawsze stoi się w korku, nawet w niedzielę. Wsżędzie wąskie gardła, jadąc od Warszawy Żołnierską czy od węsła na S8 zawsze korek. Jadąc od Wołomina w kierunku Warszawy to samo. Dlatego wewnątrzosiedlowe uliczki są już wykorzystywane jako alternetywy przez tych którzy w korkach stać nie chcą. Budowa obwodnicy jednego osiedla niczego nie poprawi. To iasto powinno mieć obwodnicę, alternatywę dla drogi 634 a droga 635 od Ronda przy granicy z Ząbkami do węzła S8 powinna być dwujezdniowa. Ale to pozostaje w sferze marzeń.

  2. Andrzej

    Nie wiem czy jest obecnie jakikolwiek sposób na rozwiązanie problemu z ogromnym ruchem pojazdów na drodze 634, ale brońcie się rękami i nogami, aby nie wpuścić tego ruchu w osiedlowe uliczki! Odechce wam się żyć w tej okolicy. Piszę z Kobyłki z ul. Pionierskiej, dawniej spokojnej ulicy w spokojnym Piotrówku. Dzisiaj to arteria komunikacyjna, a lada dzień ma być drugą nitką łączącą się z węzłem na S8. Między domy jednorodzinne wpuszczono wszystko co jeździ. Już się nie daje żyć od hałasu i smrodu, a połączenie z S8 zabije nas tam mieszkających. Kto nam pomoże!?

  3. Darek

    Proponowana obwodnica to jest poroniony pomysł włodarzy miasta. Wpuszczanie dużego ruchu samochodowego do środka osiedla mija się z celem. Co w tym wypadku z samochodami ciężarowymi? Przecież na tym osiedlu jest dużo dzieci, korzystających na co dzień z licznych osiedlowych uliczek. Rodzice będą musieli z mniejszymi dziećmi chodzić razem albo trzymać je zamknięte w domach. Szykuje się armagedon, jak raz ruch samochodowy zostanie wpuszczony na osiedle to tak już zostanie na zawsze. Ktoś tutaj chyba pomylił pojęcia - obwodnica jak sama nazwa wskazuje powinna znajdować się poza osiedlem a nie prowadzić przez nie. Mieszkańcy bloków 2, 6, 9, 12, 13, 15, 16, 18 i 21 mogą już zacząć sprzedawać mieszkania. Ktoś z urzędu miejskiego chyba chce obniżyć wartość mieszkań w tych blokach. Burmistrza miasta Zielonka wzywam do opamiętania się, ktoś Pana podpuścił a Pan to chce zaakceptować? W następnych wyborach na osiedlu wojskowym nie będzie Pan miał żadnego poparcia, jeżeli poprzez Pan tą koncepcję.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *