Wolicie wieżowce czy centrum handlowe?

28

Pomimo protestów mieszkańców i wspólnot mieszkaniowych, wyrażonych pisemnie w 2017 r. i dyskusji w urzędzie, wygląda na to, że władze Wołomina wybiorą jednak inną opcję. Właśnie zaprezentowano projekt zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Wołomin wraz z prognozą oddziaływania na środowisko, w którym na przykład działka pomiędzy 4-piętrowymi blokami osiedla (w części gminna) zostanie przeznaczona na cele mieszkalne – budowę wieżowców z dominantą 8 kondygnacji, albo… centrum handlowego. (…)

Władze Wołomina chyba nie pamiętają już protestów wyrażonych przez mieszkańców, bo znów zaprojektowały teren pomiędzy blokami (ul. Wiejska, Traugutta, Prądzyńskiego, Legionów) tak, jak życzył to sobie prywatny przedsiębiorca. Na spotkaniach w 2017 r. burmistrz Radwan przyznała wprost, że deweloper chce w tym miejscu wybudować bloki 8-piętowe, ale ona wysłucha głosów mieszkańców. Po tym spotkaniu do urzędu wpłynęły dziesiątki pism wyrażających protest przeciwko blokom 8-piętrowym – sprawa ucichła, po czym w samym środku pandemii znów powraca, w formie gotowego projektu zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Wołomin. Jak zauważają mieszkańcy okolicznych bloków, w trakcie epidemii tak kontrowersyjne zmiany utrudniają im wyrażenie swojego zdania. Z powodu ograniczeń nie można przecież masowo zaprotestować przeciw tym rozwiązaniom. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

28 KOMENTARZE

 1. Będzie PEKIN już teraz nie ma gdzie parkować, na Prądzyńskiego samochody stoją nie tylko na chodnikach ale nawet na trawnikach. Już jest horror, spal8ny i hałas. Ludzie stuknijcie się w głowy, zakorkuje się wszystko!

 2. Pik.co Ci sie zakorkuje?,wracaj do Łochowa i nie bedzie problemu…dajcie sie rozwijac miastu a vo.mnie obchodza blokerski ktorzy tez tu splyneli z lublina sielc czy innych wiosek..wam zawsze sie nic nie bedzie podobac..budowac nawet po 15.pieyer..cywilizacja

 3. Fajny pomysł taka przyjaźń ze deweloperkiem. Zawsze coś z nosa skapnie. A ludzie jak ludzie. Jest korona to niech w domu siedzą i patrzają jak im rośnie pod oknem Manhatan. Elciu popieram twoje chytre plany. Ty to jesteś super chytra baba. Fantastycznie. Może o tym w propagandowej tubie uskrobiemy?

  • Super – pomyśl jaki zysk dla miasta:

   Może wsioki się nie pomeldują i PIT nie bedzie trafiał do budżetu ale mandaty za parkowanie byle gdzie – już tak, podobnie opłaty za śmieci liczone przez współczynnik zużycia wody

 4. Budowa wieżowców = rozwój i cywilizacja? Dawno się tak nie uśmiałem. Zawsze mi się wydawało, że rozwój to tworzenie nowych miejsc pracy, poprawa warunków życia mieszkańców, budowa szkół i przedszkoli, szpitali, rozwój kultury… Dzięki budowie wieżowców to będziemy co najwyżej większą slamsownią Warszawy. Wysypisko mamy, baza tanich noclegów wzrasta, co dalej? Jeszcze kilka lat rządów tej porażki i nie będziemy się w stanie przez 20 lat pozbierać.

  • Ten początek końca trwa już od kilku kadencji. Od 2014 r. Radwan niczego dobrego dla rozwoju gminy nie zrobiła, a zadlużenie budżetu gminy podwoiła. Gmina nie bogaci się i nie rozwija. Kto uważnie obserwuje widzi, że developerka, obecna u nas od dziesięcioleci nie wpływa na to bogactwo i rozwój.

 5. Budowa wieżowców zapewni, przynajmniej oficjalnie, wpływy z podatków mieszkańców , o ile będą chcieli je płacic w Wołominie. Ale nowi mieszkańcy potrzebują szkół, przedszkoli, ośrodków zdrowia, szpitala, miejsc parkingowych, miejsc pracy lub możliwości dojazdu do pracy. To też jest w planie zagospodarowania uwzględnione? A centrum handlowe? W centrum miasta? No zaje….parking i drogi dojazdowe też zostały uwzględnione? No chyba, że jezioro się przesunie. Czasami jak czytam wypociny naszych władz to się zastanawiam kto im dał świadectwo ukończenia szkoły podstawowej.

  • Nie tylko świadectwo szkoły podstawowej, ale i z rzadka dyplom wyższej uczelni burmistrza oraz jej radnych nie świadczy o umijętności wykorzystania wiedzy własnej i innych. Jak widać durni wśród nich nie brakuje.

 6. Nie za dużo juz tych centrów handlowych? Przecież jest Galeria, Kaufland i inne sklepy a akurat w tym miejscu w centrum jest i Lidl i Biedra i Rossmann i nie wiem co tam jeszcze potrzebne jest. Marketu budowlanego chyba niepostawią?

 7. Pani Radwan już tyle krwi napsuła Jeszce niw ybila sobie z głowy tej głupoty. Za co my tym ludziom płacimy.
  Proponuję załozyć petycję tutaj : https://www.petycjeonline.com/
  Złożyć doniesienie do wojewody, CBA (co sugeruje Mag), prokuratowy zrobić przeszukanie zabezpieczyć materiały, poszukać powiązań z lokalną dewloperką bo to korupcją na kilometr pachnie.

 8. 8 pięter to nie wieżowiec. To tylko 3 kondygnacje więcej niż sąsiednie bloki. A Radwan potrzebuje pieniędzy do budżetu, więc jak będzie chciała to wybuduje tam nawet wytwórnię asfaltu. Wasze głosy są nieistotne. A marzenia o rozwoju Wołomina, parkach, przedszkolach, dojazdach, itp to proszę przenieść na następną kadencję.

 9. Andrzej, na następną kadencję? Twój optymizm jest chyba nieuzasadniony, bo kondycja finansowa gminy uniemożliwi realizację takich planów. A z wytwórnią asfaltu – masz rację – 2% wartości takiej instalacji, szczególnie nowej, to porządna suma. Bardzo dobra koncepcja!

 10. Centrum Poświętnego to jest dopiero zaprojektowane! Zapewne jakiś geniusz planował tak wspaniale przestrzeń. Okolice gminy czy sklepu nr 1 to po prostu marzenie dla każdego mieszkańca 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj