Wołomin: Spory wokół skateparku

17

Nadal nie wiadomo na pewno gdzie powstać ma skatepark, o którego budowie mówi się od wielu lat w Wołominie. Część radnych nie chciałaby, by budowla została zamontowana na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji Huragan. Jeśli nie tam, to gdzie?

Wiadomo już, że lokalizacja skateparku na OSiR nie podoba się władzom gminy, dlatego na ostatniej sesji rozgorzała gorąca dyskusja o nowym umiejscowieniu budowli.

– Odstępując od koncepcji na OSiR kierowaliśmy się dostępnością i lokalizacją przy osiedlu, by jak największa liczba dzieci i młodzieży mogła skorzystać. Już się pojawiają inne głosy. Mówi się o osiedlu Niepodległości: jedni bardzo chcą, a inni mówią, że zupełnie nie bo cisza, bo spokój, bo starsi ludzie. Także musimy mieć z tyłu głowy, że ognia z wodą czasem się nie da pogodzić. Po to jednak jest ta koncepcja i chętnie zapraszam państwa do wypowiadania swoich opinii, by w sposób najbardziej korzystny dla wszystkich wypracować rozwiązanie – deklarowała burmistrz Radwan.

Jak mówili radni, pojawiła się propozycja wybudowania go na terenie Sportowej Szkoły Podstawowej nr 5, tuż przy osiedlu bloków, ale w tej kwestii jest wiele wątpliwości. Pytano na sesji władze miasta, czy jeśliby skatepark pojawił się właśnie przy tej szkole, nie powtórzyłaby się sytuacja podobna do tej z placami zabaw, niedostępnymi dla mieszkańców poza godzinami pracy placówek. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

17 KOMENTARZE

 1. Czy w tym.miescie ze wszystkim musi byc probl3m…znajac zycie skate park bedzie prymitywnna i najtansza budowla ktora do nowoczesnowci ciagnac nie bedzie…po drugie lokalizacja to chyba nie problem. Lepij przy szkole 5 niz na os.niepodlwglosci. jeden skate park juz tam.byl..ale wladze milcza ze kloszardzi wy.ontowali wszystko niczym.sepy w serialu Zmiennicy z pieknego.mercedesa

 2. W skate parku króla Mikuła, który rzeczywiście był budowlą prymitywną, nieniadzorowaną zabił się chłopaczek, który upadł na plecy. I tym władze miejskie powinny się chyba przejmować

 3. Może nie na temat, ale właśnie dzisiaj rano wróciłem z objazdu po Legionowie. Jakbym wrócił z innego kraju. Pamiętam Legionowo sprzed 30-lat . Była ta sama bieda co w Wołominie. A teraz….

 4. Stary Kozioł z pod komina elektrociepłowni wieki temu „zbudował” sejtpark dając pozwolenie jakiemuś prywaciażowi na wysypanie kilkunastu wywrotek byle szlamu . Później życie stracił na tym jego pomyśle jakiś chłopaczek- za co kozioł przez długi czas jeszcze władał nwszymi wołomińskimi piwniędzmi. Pewnie dlatego że wymyślił ten skejjjt park a’la kacze doły-mironowe górki-torfy-wąwóz – to kupił sobie volvo croscountry.
  Nie wiem kto wymyślił ten projekt- który widać- ale ostrych krawędzi jest tam tyle, że spokojnie można brać upusty u grabaża.
  Gratulacje.
  Ktoś to konsultował ze skejtami. Bo pewien jestem, że nikt z projektantów i nikt z gminy.

 5. Do Andrzeja: czasem nie jedź do Piaseczna i okolic- bo nie wrócisz. Nie bedzie po co ani do czego.

  Od dawna wam tłumoki pisze: jedźcie zobaczyć, jak żyją ludzie w ościennych powiatach, satelitach- i przyrównajcie , w jak czenej dupie zostawili wołomin ostatni trzej panujący niby włodarze: mikul madzie i carownice. To jest przepaść drogowa, komunikacyjna społeczna, przepaść finansowa płacowa, rynkowa i pracownicza.
  Jak to zobaczycie- to może, może sie wam poukłada w głowach

 6. Ale co? Nie ma chłop racji??? A nie przyszło Wam , drogie Mariusze – objeździć ościenne powiaty??? Może wtedy byście zrozumieli dlaczego ten chłopina tak pisze??? Spróbujcie !
  Zobaczycie w jak wielkim bagnie tkwi te miasto i powiat. No co? Może lepiej , jednak – nieeee????
  Po co ludzie z wołmina mają wiedzieć?? Co???
  Niech myślą, że wszędzie jest taki zakiździajec – jak we wołminie????
  Oj Panowie ….- to długo nie potrwa.

 7. Ludzie wy wszyscy piszecie o „skateparku” na osiedlu niepodległości który już tam był a w jego miejsce powstało przedszkole ale zacznijmy od tego że większa część młodzieży jeździ teraz na hulajnogach a tamten dirtpark bo tak to się nazywa to były zwykle górki z ziemi po których nie da się jeździć

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj