Co z egzaminami?

2

Nowy minister edukacji i nauki zapowiedział niedawno: „Pracujemy nad zmniejszeniem zakresu wiedzy potrzebnej do zdania matury i egzaminu 8-klasisty. Do grudnia poinformujemy o konkretach.” Przy okazji rozpoczęcia przygotowań do majowych testów, kończących podstawówkę, zapytaliśmy ZEASiP o wyniki tegorocznego egzaminu w gminie Wołomin.

Wiadomo już, że oprócz zakresu materiału, zmieniono też termin egzaminu 8-klasisty w 2021 r. Nie odbędzie się on jak dotąd – w kwietniu, ale w maju. (…)

W czerwcu br., także w czasie pandemii, zdawali swoje egzaminy ósmoklasiści z gminy Wołomin. Oto wyniki poszczególnych szkół, z podziałem na przedmioty: (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

2 KOMENTARZE

  1. Ciekawe, że elitarna 3 i niedoinwestowana, wiejska sp w St.Grabiach na podobnym poziomie. A że wolomińskie szkoły poniżej średniej powiatu, to chyba nic dziwnego. Nigdzie w powiecie się tak na oświacie, a zwlaszcza na nauczycielach nie oszczędza jak w naszej gminie. Nasze panie zarządzajace zdają się nie rozumieć, że oszczędzanie na edukacji to wyraz wyjątkowej krótkowzroczności..

  2. Marne efekty pracy zdalnej na wiosnę to był jeden z argumentów p. Boneckiej, by nie placić nauczycielom za ich pracę ponadwymiarową. Napomknęla o tym w swojej wypowiedzi na lamach WP. Tak marnie zdaniem owej pani pracowali m.in. nauczyciele w trójce, w Grabiu czy w 7. A oni jak na zlość się jednak postarali i co teraz? Wyplaci pani te zalegle godziny czy nie? Czas plynie, a odsetki rosną..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj