Wołomin: Co z kasą dla nauczycieli?

8

Od miesięcy relacjonowaliśmy Czytelnikom batalię radnych Wołomina i niektórych dyrektorów szkół z władzami gminy i ZEASu o wypłatę należnych kwot za godziny ponadwymiarowe z drugiego semestru roku szkolnego 2019/2020. Wygląda na to, że jej finał może być korzystny dla nauczycieli.

Walkę o wypłatę należnych kwot dla nauczycieli podjęli radni z komisji edukacji RM, a także niektórzy dyrektorzy i ich nauczyciele. Ostatecznie, jak nas poinformowano, sprawa znalazła się w sądzie. Być może to właśnie spowodowało spore zmiany w ocenie sytuacji władz gm. Wołomin. Burmistrz stwierdziła na sesji w grudniu, że jednak pieniądze nauczycielom się należą, a dyrektor gminnego ZEASu złożyła wniosek o emeryturę.

Do sprawy powrócił na grudniowej sesji radny Karol Cudny, pytając na mównicy burmistrz Elżbietę Radwan.: – Nauczyciele dość długo na te pieniądze czekają, czego możemy się spodziewać jeszcze w tym roku? (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

8 KOMENTARZE

  1. Nasi prawnicy nie odpuszczą. Miasto zapłaci wszystko, podkreślam WSZYSTKO z odsetkami. Burmistrz powinna ponieść konsekwencje prawne – na podstawie odpowiedzialności urzędniczej – ponieważ karne odsetki zapłacą mieszkańcy gminy oraz dlatego że przez zaistniałą sytuację zwolniło się sporo wołomińskich nauczycieli przez co cierpi cały system edukacji. Ja tej Pani nie wybierałam i zastanawiam się mocno KTO mógł wybrać takiego podłego szkodnika na włodarza Wołomina…

  2. Jeszcze większym tłukiem jest ten cały Cudny. Kto temu zeru dał się zajmować edukacja jak o ciemny jak tabaka w rogu.
    Gość zamiast wspierać nauczycieli i szkoły to by ich zwalniał i likwidował placówki.

  3. Czy wy również drodzy koledzy nauczyciele z gm. Wołomin nie dostaliście w tym miesiącu dodatków motywacyjnych??? Czy burmistrz znów zwali winę na niedobrych radnych czy powie prawdę dlaczego tak się dzieje?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj