Wołomin: Co z kasą dla nauczycieli?

Wołomin: Co z kasą dla nauczycieli?

Od miesięcy relacjonowaliśmy Czytelnikom batalię radnych Wołomina i niektórych dyrektorów szkół z władzami gminy i ZEASu o wypłatę należnych kwot za godziny ponadwymiarowe z drugiego semestru roku szkolnego 2019/2020. Wygląda na to, że jej finał może być korzystny dla nauczycieli.

Walkę o wypłatę należnych kwot dla nauczycieli podjęli radni z komisji edukacji RM, a także niektórzy dyrektorzy i ich nauczyciele. Ostatecznie, jak nas poinformowano, sprawa znalazła się w sądzie. Być może to właśnie spowodowało spore zmiany w ocenie sytuacji władz gm. Wołomin. Burmistrz stwierdziła na sesji w grudniu, że jednak pieniądze nauczycielom się należą, a dyrektor gminnego ZEASu złożyła wniosek o emeryturę.

Do sprawy powrócił na grudniowej sesji radny Karol Cudny, pytając na mównicy burmistrz Elżbietę Radwan.: – Nauczyciele dość długo na te pieniądze czekają, czego możemy się spodziewać jeszcze w tym roku? (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

(8) Comments

 1. pani nauczyciel

  Nasi prawnicy nie odpuszczą. Miasto zapłaci wszystko, podkreślam WSZYSTKO z odsetkami. Burmistrz powinna ponieść konsekwencje prawne - na podstawie odpowiedzialności urzędniczej - ponieważ karne odsetki zapłacą mieszkańcy gminy oraz dlatego że przez zaistniałą sytuację zwolniło się sporo wołomińskich nauczycieli przez co cierpi cały system edukacji. Ja tej Pani nie wybierałam i zastanawiam się mocno KTO mógł wybrać takiego podłego szkodnika na włodarza Wołomina...

 2. Młot na trole

  Jeszcze większym tłukiem jest ten cały Cudny. Kto temu zeru dał się zajmować edukacja jak o ciemny jak tabaka w rogu. Gość zamiast wspierać nauczycieli i szkoły to by ich zwalniał i likwidował placówki.

 3. Marta

  Czy wy również drodzy koledzy nauczyciele z gm. Wołomin nie dostaliście w tym miesiącu dodatków motywacyjnych??? Czy burmistrz znów zwali winę na niedobrych radnych czy powie prawdę dlaczego tak się dzieje?

 4. Tomek

  Tak, nie dostaliśmy. Zero złotych. Co zrobiłem źle w swojej pracy? Dlaczego zero? Czy wyrównają? Wątpię.

 5. agni

  Za wykonaną pracę nie płacą ( ponadwymiarowe wiosną), jak tylko jest okazja, to zabierają. Jest motywacja do pracy??

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *