Skąd wziąć kasę?

Skąd wziąć kasę?

Podczas odbywającej się w miniony poniedziałek sesji Rady Miasta Kobyłka omówione zostały plany związane z budową nowej szkoły w Kobyłce. Czy ten obiekt uda się wybudować w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego?

(…)

Przy okazji padło pytanie o to, czy w nowym obiekcie znajdzie się jeszcze miejsce dla żłobka?

– Mamy ponad 500 przedszkolaków więcej i konieczne jest w pierwszym rzucie budowanie przede wszystkim przedszkola publicznego. To jest priorytet. Żłobek moim zadaniem nie jest aż tak istotny z naszego punktu widzenia jak przedszkole – odparła burmistrz Edyta Zbieć.

W dalszej kolejności radni zastanawiali się skąd wziąć środki na sfinansowanie tak ogromnej inwestycji.

– Nie ma programów z dofinansowaniem, które mówią wprost o budowie przedszkoli czy szkół. Będziemy próbować hybrydowo pozyskać środki, częściowo z Ministerstwa Sportu na infrastrukturę sportową – powiedziała burmistrz.

– Kiedy ruszy przetarg na projekt? – zapytała radna Izabela Muszyńska. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

(21) Comments

 1. Stary mieszkaniec Maciołek

  A co radna Muszyńska zrobiła żeby pozyskać jakieś środki? Napisała gdzieś pisma? Pojechała gdzieś z kimś porozmawiać? Była u starosty, wojewody, kuratora Oświaty? A może rozmawiała przedsiębiorcami żeby jakieś cegiełka dołożyli. Bezradność radnych jest straszna. Robić komisję, brać diety a najważniejsze decyzję i tak zwalić na Burmistrza. Dobrze że choć kilka osób jest, którym głowa służy nie tylko do noszenia czapki.

  1. kolo

   Na Maciołkach mamy jeszcze radnego Grubka.Był burmistrzem kilka ładnych lat. Co w tej sprawie zrobił oprócz filmiku. Gdzie jest następny radny Marety przewodniczący rady Konrad Kostrzewa? On nawet nie chciał słydszeć o szkole na Maciołkach a teraz już jest za . SKąd pieniądze? Nikt ich nie da. Nie ma takiego projektu finansowanego ze środków zewnętrznych. Tylko obligacje i dług na kilka pokoleń.

  2. kolo

   Pani radna pilnuje interesów męża i wujka . Na co jej szkoła? Pozyskać środków nie może bo to w jej gestii ona zbiera na kosciól i kwiatki.

 2. mieszkaniec

  To nie radni są od pozyskiwania środków a burmistrz i jej urzędnicy. Obiecała, że pieniędzy pozyska. I co w temacie? Wnioski zapomniały się same napisać? Śladem Eli nakłady na artykuły, telewizje i propagandę sukcesu? Dwa kloce latają po lesie w poszukiwaniu zużytego kondoma. Brawo wy! Gratuluję sukcesów! Mieszkańcy są dumni z odkryć!

 3. Bardzo stary mieszkaniec

  Chcą budować szkołę dla Zielonki bo znaczna część mieszkańców po wybudowaniu szkoły będzie chciała przyłączenia Maciołek do Zielonki ,bo Maciołki geograficznie i kulturowo to dzielnica Zielonki, ludzie już teraz przebąkują o referendum niepodległościowym .

 4. klliss

  jaK do TEJ pory deweloper AMM Maszurek WYBUDOWAŁ OSIEDŁE NA UL. JESIONOWEJ W KOBYŁCE, ZNISZCZYŁ DROGI, SZYMANOWSKIEGO, JESIONOWA, BRAK JEST CHODNIKÓW ,którymi dzieci chodza dfo przedszkola iszkoły, aradni i burmistrz bna to nic, starepsiopsiółt

 5. kliop

  Kiedy urzędy wezmą się za deweloperów , którzy budują gdzie się da, zgarniąją pieniądze a gmina za wszystko płaciii z naszych podatków - to jawne złodziejstwo i dofinansowanie przez samorzady tej kast y społecznej. Amy za tych dorobkiewiczów mamy płącic, zróbmy z tym porzadek w kobyłce.

 6. Mario

  Jakos nie widziałem zeby drogi przed budowa osiedla na Jesionowej były w gorszym stanie niz przed budowa.Akurat AMM to jeden z lepszych deweloperów w okolicy tam gdzie cos buduje przewaznie polepsza sie infrastruktura takze dla starych mieszkanców. Pozatym Kobyła ma chyba najgorsze lokalne drogi w powiecie i zaden dweloper nie jest temu winien

 7. kllkk

  To mieszka pan chyba tam, gdzie deweloper nie budował , zabetonowane łaki, zasypany staw, niezgodnie z przepisami ale deweloper załatwiuł , bo ma wejścia , przykrycie rowu, mniej fauny i flory, wygonił bobry, kuny, bażanty itp. pustynia. Brak chodników i dobrej ulicy a chce tam wtrynić 300 osób i 100 samochodów. Osiedle Szambo Jesionowa niech sie rozwija dalej na zdrowie w kobyłce, oby nie odbiło się czkawka z powodu gównianego odwodnienia.

 8. Mazurek Woch

  W tym rejonie ul. jesionowa nie ma chodnika, szymanpwskiego nie ma chodnika, serwitucka nie jest połaczona z serwitucką tylko przez moniuszki, wszędzie są cuchnące bagna pełne smieci, i jeszcze tłok na ulicach ,życzę bezpiecznego poruszania sie po drogach w tym trejonie

 9. mieszkaniec

  Gach bez studiów awansowany na kierownika. Czego nie rozumiesz? Konkubent musi zarobić. Bezczelność i cwaniactwo zagościło w progach. Metody rodem Woyomyn.

 10. Kobyłczanim

  Nie gach, tylko pełniący obowiązki wice , człowiek pełen poświęcenia bez obrzydzenia wykonywujący polecenia szefa

 11. Wołominianim

  Niech nowy szef pamięta, że wspomniany |Pan| był też najbliższym współpracownikiem swojej poprzedniej szefowej - Eli.

 12. władek

  A po co budować żłobki i przedszkola? By w niecałe 10 lat po otwarciu je zamykać? Spojrzcie na wykresy demograficzne! - obecna "górka" szybciutko się skończy...

 13. Anna

  Skąd pieniądze? Gmina Klembów złożyła 3 wnioski, aby uzyskać dofinansowanie na budowę i rozbudowę infrastruktury edukacyjnej na terenie naszej gminy. Wnioski zostały złożone w ramach programu "Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych". Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych (RFIL) to program, w ramach którego rządowe środki trafiają do gmin, powiatów i miast w całej Polsce na inwestycje bliskie ludziom. Wsparcie jest bezzwrotne i pochodzi z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Z tym że Kobyłka tylko rozparawia ale nawet nie spróbował złożyć wniosku . Niestety termin minął z końcem roku 2020

 14. Aleksandra

  Trzeba trochę pomyślunku i sprawy lokalowe szkół można rozwiązać natychmiast wystarczy budynek szkolny w Ossowie wynająć na szkołę nr4 w Kobyłce a lekcje religii wyprowadzić do pustych zabudowań przykościelnych i problem szkół rozwiązany. Myślcie bo to nie boli !!!

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *