Skąd wziąć kasę?

21

Podczas odbywającej się w miniony poniedziałek sesji Rady Miasta Kobyłka omówione zostały plany związane z budową nowej szkoły w Kobyłce. Czy ten obiekt uda się wybudować w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego?

(…)

Przy okazji padło pytanie o to, czy w nowym obiekcie znajdzie się jeszcze miejsce dla żłobka?

– Mamy ponad 500 przedszkolaków więcej i konieczne jest w pierwszym rzucie budowanie przede wszystkim przedszkola publicznego. To jest priorytet. Żłobek moim zadaniem nie jest aż tak istotny z naszego punktu widzenia jak przedszkole – odparła burmistrz Edyta Zbieć.

W dalszej kolejności radni zastanawiali się skąd wziąć środki na sfinansowanie tak ogromnej inwestycji.

– Nie ma programów z dofinansowaniem, które mówią wprost o budowie przedszkoli czy szkół. Będziemy próbować hybrydowo pozyskać środki, częściowo z Ministerstwa Sportu na infrastrukturę sportową – powiedziała burmistrz.

– Kiedy ruszy przetarg na projekt? – zapytała radna Izabela Muszyńska. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

21 KOMENTARZE

 1. A co radna Muszyńska zrobiła żeby pozyskać jakieś środki? Napisała gdzieś pisma? Pojechała gdzieś z kimś porozmawiać? Była u starosty, wojewody, kuratora Oświaty? A może rozmawiała przedsiębiorcami żeby jakieś cegiełka dołożyli.
  Bezradność radnych jest straszna. Robić komisję, brać diety a najważniejsze decyzję i tak zwalić na Burmistrza. Dobrze że choć kilka osób jest, którym głowa służy nie tylko do noszenia czapki.

  • Na Maciołkach mamy jeszcze radnego Grubka.Był burmistrzem kilka ładnych lat. Co w tej sprawie zrobił oprócz filmiku. Gdzie jest następny radny Marety przewodniczący rady Konrad Kostrzewa? On nawet nie chciał słydszeć o szkole na Maciołkach a teraz już jest za . SKąd pieniądze? Nikt ich nie da. Nie ma takiego projektu finansowanego ze środków zewnętrznych. Tylko obligacje i dług na kilka pokoleń.

  • Pani radna pilnuje interesów męża i wujka . Na co jej szkoła? Pozyskać środków nie może bo to w jej gestii ona zbiera na kosciól i kwiatki.

 2. To nie radni są od pozyskiwania środków a burmistrz i jej urzędnicy. Obiecała, że pieniędzy pozyska. I co w temacie? Wnioski zapomniały się same napisać? Śladem Eli nakłady na artykuły, telewizje i propagandę sukcesu? Dwa kloce latają po lesie w poszukiwaniu zużytego kondoma. Brawo wy! Gratuluję sukcesów! Mieszkańcy są dumni z odkryć!

 3. Chcą budować szkołę dla Zielonki bo znaczna część mieszkańców po wybudowaniu szkoły będzie chciała przyłączenia Maciołek do Zielonki ,bo Maciołki geograficznie i kulturowo to dzielnica Zielonki, ludzie już teraz przebąkują o referendum niepodległościowym .

 4. jaK do TEJ pory deweloper AMM Maszurek WYBUDOWAŁ OSIEDŁE NA UL. JESIONOWEJ W KOBYŁCE, ZNISZCZYŁ DROGI, SZYMANOWSKIEGO, JESIONOWA, BRAK JEST CHODNIKÓW ,którymi dzieci chodza dfo przedszkola iszkoły, aradni i burmistrz bna to nic, starepsiopsiółt

 5. Kiedy urzędy wezmą się za deweloperów , którzy budują gdzie się da, zgarniąją pieniądze a gmina za wszystko płaciii z naszych podatków – to jawne złodziejstwo i dofinansowanie przez samorzady tej kast y społecznej. Amy za tych dorobkiewiczów mamy płącic, zróbmy z tym porzadek w kobyłce.

 6. Jakos nie widziałem zeby drogi przed budowa osiedla na Jesionowej były w gorszym stanie niz przed budowa.Akurat AMM to jeden z lepszych deweloperów w okolicy tam gdzie cos buduje przewaznie polepsza sie infrastruktura takze dla starych mieszkanców. Pozatym Kobyła ma chyba najgorsze lokalne drogi w powiecie i zaden dweloper nie jest temu winien

 7. To mieszka pan chyba tam, gdzie deweloper nie budował , zabetonowane łaki, zasypany staw, niezgodnie z przepisami ale deweloper załatwiuł , bo ma wejścia , przykrycie rowu, mniej fauny i flory, wygonił bobry, kuny, bażanty itp. pustynia. Brak chodników i dobrej ulicy a chce tam wtrynić 300 osób i 100 samochodów. Osiedle Szambo Jesionowa niech sie rozwija dalej na zdrowie w kobyłce, oby nie odbiło się czkawka z powodu gównianego odwodnienia.

 8. W tym rejonie ul. jesionowa nie ma chodnika, szymanpwskiego nie ma chodnika, serwitucka nie jest połaczona z serwitucką tylko przez moniuszki, wszędzie są cuchnące bagna pełne smieci, i jeszcze tłok na ulicach ,życzę bezpiecznego poruszania sie po drogach w tym trejonie

 9. Gach bez studiów awansowany na kierownika. Czego nie rozumiesz? Konkubent musi zarobić. Bezczelność i cwaniactwo zagościło w progach. Metody rodem Woyomyn.

 10. Nie gach, tylko pełniący obowiązki wice , człowiek pełen poświęcenia bez obrzydzenia wykonywujący polecenia szefa

 11. Niech nowy szef pamięta, że wspomniany |Pan| był też najbliższym współpracownikiem swojej poprzedniej szefowej – Eli.

 12. A po co budować żłobki i przedszkola?
  By w niecałe 10 lat po otwarciu je zamykać?
  Spojrzcie na wykresy demograficzne! – obecna „górka” szybciutko się skończy…

 13. Skąd pieniądze? Gmina Klembów złożyła 3 wnioski, aby uzyskać dofinansowanie na budowę i rozbudowę infrastruktury edukacyjnej na terenie naszej gminy. Wnioski zostały złożone w ramach programu „Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych”.

  Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych (RFIL) to program, w ramach którego rządowe środki trafiają do gmin, powiatów i miast w całej Polsce na inwestycje bliskie ludziom. Wsparcie jest bezzwrotne i pochodzi z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Z tym że Kobyłka tylko rozparawia ale nawet nie spróbował złożyć wniosku . Niestety termin minął z końcem roku 2020

 14. Trzeba trochę pomyślunku i sprawy lokalowe szkół można rozwiązać natychmiast wystarczy budynek szkolny w Ossowie wynająć na szkołę nr4 w Kobyłce a lekcje religii wyprowadzić do pustych zabudowań przykościelnych i problem szkół rozwiązany. Myślcie bo to nie boli !!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj