4 maseczki dla każdego

4 maseczki dla każdego

We wtorek rano do siedziby Komendy Powiatowej PSP przy ul. Sasina w Wołominie przywieziono 992 tys. maseczek jednorazowych. Zgodnie z planem rządu, do każdego mieszkańca województwa mazowieckiego mają bowiem trafić 4 darmowe maseczki. Kiedy i w jaki sposób zostaną rozdysponowane do mieszkańców? Nad tym zastanawiają się teraz gminne sztaby kryzysowe.

W sumie na Mazowsze trafiło w poniedziałek 21,6 mln maseczek z Agencji Rezerw Materiałowych. Gminy rozdysponują je w swoim zakresie, służby w swoim. W chwili zamykania numeru nie wiadomo było w jaki sposób maseczki trafią do domów mieszkańców. Jedne z gmin myślały o zaangażowaniu w dystrybucję strażaków OSP, inne sołtysów. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

(10) Comments

 1. Prezesowa Radzymin

  W końcu. Już tyle czekałam na to. Ze względu że dostanę nową maseczkę ,mam do sprzedania swoją aktualną noszoną od 04.05.2020. Maska jest trochę ufajdana i lekko śmierdzi (mam zgorzela i halitozę) ale wystarczy uprać .

 2. Sosnowiec opór club

  Powiem Wam, że jak na dyskusję gminnych sztabów, to sposób dystrybucji maseczek niezbyt wyszukany. Na targu, w dzień roboczy, w godzinach porannych....chyba chcą, żeby im dużo zostało. Co z nimi zrobią? Ufam, że nie wezmą dla siebie, tylko przekażą do szpitala. Swoją drogą, nie rozumiem, czemu najpierw zapisów nie zrobili. Podejrzewam, że 90% ludzi w ogóle się nie będzie interesowało tematem. Tylko będą wozić te maseczki z opakowania zbiorczego i pogłębiać ich niesterylność, zamiast rozdać tym, co na serio ich potrzebują.

 3. korneliusz

  Wychodzi po 3 sztuki na głowę. Tylko jak to w mądry sposób rozdystrybuować tego nikt nie wie. Rząd sobie coś tam wymyślił i samorządy "róbta co chceta". W świetle fleszy ogłosili wielka medialną akcje propagandową jak to państwo dba o obywateli. Żałosne

  1. Obama

   Coraz częściej odnoszę wrażenie, że nazwa "samorząd" wprowadza w błąd. Jak się instrukcji nie poda krok po kroku to nic sami nie wymyślą. O samorządzeniu w ogóle w większości samorządów mowy nie ma. Jak dzieci we mgle, banda jełopów.

   1. korneliusz

    Nie masz najmniejszej wiedzy o funkcjonowaniu samorządu to i tezy stawiasz błędne.

 4. Pik

  Bedą rozdawać jak ulotki pod stacją PKP trochę głupio bo seniorzy pociągiem nie jeżdżą to nie dostaną

 5. p

  Gdy władza kupuje ludziom maseczki za ich własne pieniądze, to nie patrzy na cenę, jakość i potrzeby każdego z osobna. Niech lepiej mniej zabierają i ludzie kupią sobie samodzielnie.

 6. Retro

  Zamiast rozdawać pod stacją, lepiej zawieźć do Hospicjum lub do szpitala przynajmniej jest pewność, że trafia do najbardziej potrzebujących i będą z pożytkiem wykorzystane.

 7. mark

  Połowe z puli- do kościołów - gdzie na niedzielnych mszach ludzie pięknie se przenoszą to świństwo a katoliccy cwaniacy zapominają jak te maski nosić- odkrywają nochale. Dlatego nie chodze do kościoła. Gdzie śmiechem jest 15m2 na głowe- bo musiałoby tam być max 25 osób- ale gdy taca nie za mocna- proboszcz przepisu przestrzegać nie będzie a gliniarze nie podzielą przeciaż powierzchni podłogi w kościele przez liczbe wiernych bo komendant musiałby reszte proboszczowi z własnej kieszeni wywalić. Idźcie i rozmnażajcie te pandemie... amen.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *