4 maseczki dla każdego

10

We wtorek rano do siedziby Komendy Powiatowej PSP przy ul. Sasina w Wołominie przywieziono 992 tys. maseczek jednorazowych. Zgodnie z planem rządu, do każdego mieszkańca województwa mazowieckiego mają bowiem trafić 4 darmowe maseczki. Kiedy i w jaki sposób zostaną rozdysponowane do mieszkańców? Nad tym zastanawiają się teraz gminne sztaby kryzysowe.

W sumie na Mazowsze trafiło w poniedziałek 21,6 mln maseczek z Agencji Rezerw Materiałowych. Gminy rozdysponują je w swoim zakresie, służby w swoim. W chwili zamykania numeru nie wiadomo było w jaki sposób maseczki trafią do domów mieszkańców. Jedne z gmin myślały o zaangażowaniu w dystrybucję strażaków OSP, inne sołtysów. (…)

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

10 KOMENTARZE

 1. W końcu. Już tyle czekałam na to. Ze względu że dostanę nową maseczkę ,mam do sprzedania swoją aktualną noszoną od 04.05.2020. Maska jest trochę ufajdana i lekko śmierdzi (mam zgorzela i halitozę) ale wystarczy uprać .

 2. Powiem Wam, że jak na dyskusję gminnych sztabów, to sposób dystrybucji maseczek niezbyt wyszukany. Na targu, w dzień roboczy, w godzinach porannych….chyba chcą, żeby im dużo zostało. Co z nimi zrobią? Ufam, że nie wezmą dla siebie, tylko przekażą do szpitala. Swoją drogą, nie rozumiem, czemu najpierw zapisów nie zrobili. Podejrzewam, że 90% ludzi w ogóle się nie będzie interesowało tematem. Tylko będą wozić te maseczki z opakowania zbiorczego i pogłębiać ich niesterylność, zamiast rozdać tym, co na serio ich potrzebują.

 3. Wychodzi po 3 sztuki na głowę.
  Tylko jak to w mądry sposób rozdystrybuować tego nikt nie wie.
  Rząd sobie coś tam wymyślił i samorządy „róbta co chceta”.
  W świetle fleszy ogłosili wielka medialną akcje propagandową jak to państwo dba o obywateli.
  Żałosne

  • Coraz częściej odnoszę wrażenie, że nazwa „samorząd” wprowadza w błąd. Jak się instrukcji nie poda krok po kroku to nic sami nie wymyślą. O samorządzeniu w ogóle w większości samorządów mowy nie ma. Jak dzieci we mgle, banda jełopów.

   • Nie masz najmniejszej wiedzy o funkcjonowaniu samorządu to i tezy stawiasz błędne.

 4. Gdy władza kupuje ludziom maseczki za ich własne pieniądze, to nie patrzy na cenę, jakość i potrzeby każdego z osobna.
  Niech lepiej mniej zabierają i ludzie kupią sobie samodzielnie.

 5. Zamiast rozdawać pod stacją, lepiej zawieźć do Hospicjum lub do szpitala przynajmniej jest pewność, że trafia do najbardziej potrzebujących i będą z pożytkiem wykorzystane.

 6. Połowe z puli- do kościołów – gdzie na niedzielnych mszach ludzie pięknie se przenoszą to świństwo a katoliccy cwaniacy zapominają jak te maski nosić- odkrywają nochale. Dlatego nie chodze do kościoła. Gdzie śmiechem jest 15m2 na głowe- bo musiałoby tam być max 25 osób- ale gdy taca nie za mocna- proboszcz przepisu przestrzegać nie będzie a gliniarze nie podzielą przeciaż powierzchni podłogi w kościele przez liczbe wiernych bo komendant musiałby reszte proboszczowi z własnej kieszeni wywalić.
  Idźcie i rozmnażajcie te pandemie… amen.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj