Watykan ukarał gminy czekają

Watykan ukarał gminy czekają

Do niedawna był szanowaną postacią polskiego Kościoła katolickiego, zajmując w jego hierarchii zaszczytne miejsce. Abp Sławoj Leszek Głódź, bo o nim mowa, to osoba uhonorowana przez Prezydentów RP Krzyżem Oficerskim oraz Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski, wojsko nadało mu stopień Generała Dywizji. Chełpił się również tytułami Honorowego Mieszkańca: Hrubieszowa, Białegostoku, Warszawy, ale i Radzymina oraz Wołomina.

Ostatnie tygodnie dla Arcybiskupa Głódzia nie były najlepsze. Kilkanaście dni temu został ukarany przez Papieża Franciszka m.in. za nieprawidłowości w zarządzeniu archidiecezją, w tym rozwiązywaniu spraw dotyczących pedofilii. Kara Kościoła wydaje się dla byłego biskupa diecezji warszawsko-praskiej dość dotkliwa. Raczej symboliczną może okazać się ta, dotycząca ewentualnego pozbawienia stopnia, tytułów i orderów. Pewnie długo przyjdzie nam czekać na oficjalne decyzje i rozstrzygnięcia, choć społeczno – samorządowe zawirowanie wokół osoby arcybiskupa, jest wielkie. Doskonałym tego przykładem są samorządowcy z Warszawy, Białegostoku czy Radzymina, którzy od jakiegoś czasu zastanawiają się, co z tym fantem zrobić.

Więcej na łamach Wieści.

http://www.e-kiosk.pl/index.php?page=titleissues&id_title=154563

https://www.egazety.pl/marpan/e-wydanie-wiesci-podwarszawskie.html

(5) Comments

  1. Łukasik .M

    Pamiętam jak kiedyś mój przyjaciel przebrał się w sutannę i przyszedł po kolędzie do mnie. Nie poznałem go bo przyczepił sobie takie sztuczne wąsy ze sklepu ze śmiesznymi rzeczami. Po poświeceniu mieszkania wyjadł wszystko z lodówki i pocałował mnie w usta i zabrał 300zł. Podobno zrobił tak z kilkoma osobami i teraz kupił segment. Uważajcie na niego. Jak będzie kazał wam wchodzić pod sutannę to znaczy że to on.

  2. Moby Dick

    Nie wiem dlaczego ktoś chciałby mu zabierać ordery. Przecież jego eminencja nic złego nie zrobił, ot pomagał księżom wyjść na prostą po chwilach słabości. Gdyby podważał dogmat o wniebowzięciu Maryi z ciałą i duszą do Nieba to co innego! Albo jakby uznał, że małżonkowie mogą uprawiać seks niezakończony wytryskiem dopochwowym - to rozumiem, ordery i tytuły zabrać!

  3. klio

    Burmistrz Wołomina na spotkania wielkanocne, noworoczne pracowników w Urzędzie corocznie zaprasza 6-7 przedstawicieli kościoła katolickiego żeby się nażarli i napili za darmo.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *