15-latek z Wołomina potrzebuje pilnej pomocy

15-latek z Wołomina potrzebuje pilnej pomocy

To miał być standardowy zabieg wycięcia wyrostka robaczkowego. W rzeczywistości stał się pierwszym dniem walki o życie dziecka…

Przemek to 15-letni mieszkaniec Wołomina. W lipcu ubiegłego roku trafił do szpitala z podejrzeniem rozlewu wyrostka robaczkowego, ale w trakcje operacji okazało się, że to nie wyrostek tylko… guz wątroby.

– Zostaliśmy natychmiast przewiezieni do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, gdzie usłyszeliśmy diagnozę: Hepatocarcinoma-guz wątrobowokomórkowy. Nasz syn rozpoczął walkę o życie, a oddział onkologii stał się naszym drugim domem. Przemek jest w trakcje chemioterapii. Nie wiemy ile jeszcze cykli chemioterapii przed nim, wszystko zależy od jego stanu zdrowia. Jest osłabiony nie ma apetytu, wymaga diety wysokobiałkowej oraz specjalistycznych leków na wątrobę, co wiąże się z dodatkowymi kosztami, których sami nie jesteśmy w stanie udźwignąć. Opakowanie leku na 60 dni leczenia kosztuje 15 000 zł – relacjonują rodzice Przemka, Danuta i Konrad.

Uruchomiono internetową zbiórkę. Na www.zrzutka.pl/byn2hs cały czas zbierane są potrzebne na wykup leków pieniądze. Na stronie fb CAŁA ARMIA POMAGA PRZEMKOWI odbywają się licytacje.

W chwili zamykania numeru WP darczyńcy wpłacili 69 202 zł, ale potrzebne jest… z 150 000 zł.

– Z całego serca prosimy o wsparcie finansowe dla syna, by mógł wrócić wyleczony do domu do swoich braci. Za każdą pomoc będziemy wdzięczni – apelują zrozpaczeni rodzice.

jmaz

No Comments

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *